Zdawać by się mogło, że w epoce wszechobecnych tabletów i komputerów taki relikt przeszłości jak gry planszowe nie powinien istnieć

Faktycznie w którejś chwili świat zaczął się zachwycać najnowszymi gadżetami, symbolem rozrywki stał się ekran komputera czy laptopa. Coraz więcej ludzi grało albo samemu, albo w internecie, z innymi graczami, ale nadal było to spędzanie czasu przy sprzęcie elektronicznym. Szczególnie przodowali w tym młodzi ludzie, którzy zawsze byli na czasie z najnowszymi technologiami. I przy tego typu okolicznościach było niemalże pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej planszówce odejdzie do lamusa, że ludzie będą całą swoją rozrywkę opierać o najróżniejsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co prorokowało sporo osób, ta czarna wizja nie chce się spełnić.

Czy przedstawiany artykuł jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak uważasz, to kliknij również na odpowiedni serwis (http://acj.edu.pl/kontakt/), który zawiera nie mniej ważne informacje.

Oczywiście rozrywki na komputerach zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, ale w ostatnich latach coraz więcej dzieci i dorosłych zaczęła sięgać po jedną z najstarszych form rozrywki, czyli planszówki.

W tego typu gry ludzie grali setki lat temu, a obecnie ten rodzaj rozrywki przeżywa ogromny boom. W dużym stopniu przyczynili się do tego wydawcy takich gier, w każdym sezonie wypuszczanych jest kilka tytułów, które trafiają na listy przebojów. Dzisiaj sprzedawane gry planszowe mają niekiedy dość rozbudowaną fabułę i mogą dostarczyć rozrywki na wiele długich wieczorów. Gry planszowe można obecnie kupić w dużej ilości miejsc. Hipermarkety dostrzegły już potencjał takich produktów i całkiem sporo pozycji pojawia się na ich półkach.

Powstają także specjalistyczne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko można zakupić same gry, lecz również sporo przydatnych dla graczy akcesoriów i dodatków. Zakupów można dokonać m.in. tutaj. W większych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, istnieją również sklepy stacjonarne, które posiadają szeroką propozycję dla wielbicieli grania. W wielu takich sklepach można spotkać się z innymi miłośnikami grania i wspólnie spędzić wolne popołudnia przy nowych tytułach, niekiedy są też organizowane turnieje dla amatorów dobrych gier.