Zdawać by się mogło, że w epoce wszechobecnych tabletów i komputerów taki relikt przeszłości jak gry planszowe nie powinien istnieć

Faktycznie w którejś chwili świat zaczął się zachwycać najnowszymi gadżetami, symbolem rozrywki stał się ekran komputera czy laptopa. Coraz więcej ludzi grało albo samemu, albo w internecie, z innymi graczami, ale nadal było to spędzanie czasu przy sprzęcie elektronicznym. Szczególnie przodowali w tym młodzi ludzie, którzy zawsze byli na czasie z najnowszymi technologiami. I przy tego typu okolicznościach było niemalże pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej planszówce odejdzie do lamusa, że ludzie będą całą swoją rozrywkę opierać o najróżniejsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co prorokowało sporo osób, ta czarna wizja nie chce się spełnić. Oczywiście rozrywki na komputerach zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, ale w ostatnich latach coraz więcej dzieci i dorosłych zaczęła sięgać po jedną z najstarszych form rozrywki, czyli planszówki.

W tego typu gry ludzie grali setki lat temu, a obecnie ten rodzaj rozrywki przeżywa ogromny boom. W dużym stopniu przyczynili się do tego wydawcy takich gier, w każdym sezonie wypuszczanych jest kilka tytułów, które trafiają na listy przebojów. Dzisiaj sprzedawane gry planszowe mają niekiedy dość rozbudowaną fabułę i mogą dostarczyć rozrywki na wiele długich wieczorów.

Zainteresowała Cię ta wiadomość? Jeśli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na stronie (http://www.e-hunter.pl/pl/c/Muszki/157) podobne artykuły, one również będą na ten temat.

Gry planszowe można obecnie kupić w dużej ilości miejsc. Hipermarkety dostrzegły już potencjał takich produktów i całkiem sporo pozycji pojawia się na ich półkach.

Powstają także specjalistyczne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko można zakupić same gry, lecz również sporo przydatnych dla graczy akcesoriów i dodatków. Zakupów można dokonać m.in. tutaj. W większych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, istnieją również sklepy stacjonarne, które posiadają szeroką propozycję dla wielbicieli grania. W wielu takich sklepach można spotkać się z innymi miłośnikami grania i wspólnie spędzić wolne popołudnia przy nowych tytułach, niekiedy są też organizowane turnieje dla amatorów dobrych gier.