Zdawać by się mogło, że w epoce dostępnych wszędzie tabletów i komputerów taki relikt przeszłości jak planszówki nie powinien istnieć

Rzeczywiście w pewnym momencie cały świat zaczął się zachwycać nowoczesnymi gadżetami, symbolem zabawy został ekran komputera czy laptopa. Ludzie grali albo samotnie, albo w internecie, z innymi graczami, lecz nadal było to spędzanie czasu przed komputerem. Szczególnie zaczęli w tym przodować nastolatkowie, którzy zawsze byli na bieżąco z nowinkami technologicznymi. I przy tego typu zachowaniach było niemal pewne, że wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną czy znajomymi przy dobrej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie będą każdą formę rozrywki opierać o najróżniejsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"
Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co wieszczyło wiele osób, ta czarna wizja się nie spełnia. Oczywiście komputerowej rozrywki zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, ale w ostatnim czasie rosnąca liczba osób sięga po jedną z najstarszych form rozrywki, to znaczy planszówki.

W planszówki ludzie grali od wieków, a dzisiaj ten rodzaj spędzania wolnego czasu przeżywa prawdziwy rozkwit. W dużym stopniu zaczęli się przyczyniać do tego wydawcy gier planszowych, co roku powstaje kilkanaście pozycji, które stają się światowymi hitami. Dzisiaj sprzedawane gry planszowe mają niekiedy bardzo rozbudowaną fabułę i dostarczają zabawy na wiele godzin grania. Planszówki można obecnie kupić w dużej ilości miejsc. Hipermarkety zauważyły już potencjał tych gier i całkiem sporo tytułów pojawia się na ich półkach.

Otwierane są także specjalistyczne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko da się zakupić same gry, ale także sporo potrzebnych graczom dodatków i akcesoriów. Zakupu można dokonać przykładowo na tej stronie - http://planszoweczka.pl/. W dużych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, działają również stacjonarne sklepy, posiadające szeroką ofertę dla miłośników tej rozrywki. W wielu takich sklepach można się spotykać z innymi miłośnikami grania i wspólnie spędzić czas przy nowym tytule, niekiedy są też organizowane turnieje dla chętnych.

Znajdź gry na Planszoweczka.pl lub odbierz w sklepie we Wrocławiu: