Zakupy wirtualne kontra klasyczne

Sprawunki w sieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Z roku na roku przybywa e-kupujących na całym świecie. W naszym kraju zaś, coraz to więcej klientów najpierw wybiera wyroby w realu, natomiast potem kupuje je w internecie. Dlaczego tak się dzieje i kiedy najlepiej skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po towary z półki wirtualnej?

Czy moda na e-kupowanie może zaszkodzić sklepom stacjonarnym? Obecnie w naszej ojczyźnie działa ponad 12 tys. sklepów wirtualnych i każdego dnia przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na podwyższenie zainteresowania zakupami wirtualnym ma to, że dostęp do sieci ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez sieć internetową nabywamy już nie tylko sprzęt elektroniczny, stroje, kurtka robocze, buty ochronne ale również coraz to częściej żywność.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w internecie przede wszystkim z dwóch przyczyn. Po pierwsze dlatego, iż chcą w szybki a także dogodny sposób nabyć wyroby, których nie są w stanie nabyć nigdzie indziej. Po drugie towary dostępne w sieci internetowej najczęściej są tańsze od tych dostępnych w tradycyjnych marketach. Mimo, iż największą grupę e-nabywających stanowią osoby młode dwudziestolatkowie z dużych aglomeracji, to najprędzej wzrasta grupa tych z obszarów wiejskich. Są to jednostki, które często nie mają dostępu do dużych centrów handlowych i szukają opcjonalnych podejść, by kupić trudno dostępne towary. Zobacz też https://sklepmardrew.pl/470-tarcze-do-cieciaa zrealizowanego na początku roku 2013 wynika, iż powyżej 13 mln Polaków powyżej czternastego roku życia regularnie odwiedza sklepowe wirtualne półki. Do klasycznego sklepu wybierają się głównie osoby dojrzałe jak też starsze. Od kilku lat można równocześnie zaobserwować coraz to liczniejsze familijne „wycieczki” po galeriach handlowych, które są często jedynym pomysłem na weekendową przyjemność. Toteż zakupy w realu dla coraz większej grupy osób, to często strategia na spędzenie wolnego czasu jak też zapewnienie dzieciom dodatkowej zabawy, jaką oferują duże centra handlowe.

Polscy e-konsumenci najczęściej poszukują w internecie: ubrań, butów, pachnideł oraz kosmetyków a również muzyki i filmów. Odwiedzane są również profesjonalne sklepy w których poniektórzy nabywają na przykład buty ochronne bądź tarcze do cięcia. Za sprawunki w sieci zdecydowanie zazwyczaj płacimy e-przelewem .

www.sklepmardrew.pl/409-ochrona-nog