Z jakich surowców mogłyby być wykonane obrączki oraz czy są one wytrzymałe?

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi taki okres, kiedy zapoznaje swą drugą połowę i chce z nią spędzić resztę swojego życia. Żeby tak się stało, musi m.in. kupić jej kwiaty oraz w bardzo nastrojowych okolicznościach poprosić ją o rękę.
Następnie musi się udać do sklepu złotniczego oraz wybrać odpowiednie obrączki.

obrączki sklep

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Ich kształt, rozmiar czy też konkretny materiał, z którego były wyprodukowane to kwestia indywidualna.

Naprawdę fascynuje Cię omawiana problematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zweryfikuj treść, którą znajdziesz w podobnym serwisie.

Oczywiście kandydat na męża może mieć nadzieję na poradę jubilera, który może pokazać różne wersje złotego kruszcu, srebro czy też tytan. Naturalnie najpopularniejsze jest złoto, gdyż mogłoby ono mieć przeróżne kolory (choćby żółty, czerwony czy biały) oraz jest bardzo trwałe. Obrączki takie są produkowane w różnorodnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale może być ona wyższa (np. 750) albo niższa (333 czy też 375). Jeśli chciałbyś zakupić tego typu obrączki sklep złotniczy na pewno posiada ich znaczny wybór. Poza takimi stworzonymi ze złotego kruszcu, niezwykle znane są także obrączki wykonane ze srebra. Niestety jest to miększy metal, co powoduje, że jest mniej trwały. Z tego też powodu najczęściej wykorzystuje się go w wypadku produkcji obrączek przyjaźni. Najczęściej używaną próbą obrączek wykonanych ze srebra jest próba 925.

Dla niektórych osób pewnym szokiem może być fakt, że najdroższym materiałem wykorzystywanym do tworzenia obrączek jest nie tyle złoto, a platyna. Jej odcień jest podobny do srebra. Istotne w przypadku takiego surowca jest to, że jest to materiał antyalergiczny.

Jego masa jest większa od pierścionków ślubnych wykonanych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich bardziej znaczącą wytrzymałością sprawia, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy też 600), są relatywnie kosztowne. Kolejnym uznanym przez jubilerów i ich klientów materiałem jest tytan, który cechuje się dużą twardością. Obrączki z niego są bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.