Czy egzotyczne wycieczki są drogie?

Wyjazdy do egzotycznych krajów wcale nie muszą być osiągalne jedynie dla najbogatszych. W sezonie jak i poza nim można zapolować na okazje lub spróbować samemu zaplanować wakacje. Omijając usługi biur podróży, można dużo zaoszczędzić. Jednak jest to zdecydowanie opcja dla tych, którzy nie boją się wyzwań oraz są zorganizowani i potrafią dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nagrodą za włożony trud będą ekscytujące, egzotyczne wakacje… na każdą kieszeń!

dubaj
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Egzotyczne wakacje mają ten plus, że możemy z nich korzystać o dowolnej porze roku. Rezerwując hotel w Dubaju bądź hotele na Sri Lance, można zawsze liczyć na pogodę. Za tę korzyść niestety biura podróży liczą sobie odpowiednie ceny - www.um24.pl/dubaj-zea/poradnik/charakterystyka-hoteli. Warto więc rozważyć to, by samemu spróbować zorganizować sobie wakacje. Jeżeli możemy skorzystać z czasu poza sezonem, dodatkowo uda się oszczędzić finanse i odpocząć w egzotycznym klimacie, gdy w Polsce za oknem pogoda jest raczej przygnębiająca. Dla osób lubiących spontaniczne wyjazdy, istnieje takżemożliwość skorzystania z ofert tak zwanych “last minute”, które często sprzedawane są za o wiele niższą cenę niż wcześniej. Zatem zorganizowanie tańszego wypoczynku nie jest trudne, aczkolwiek wymaga od nas przebojowości.Im odleglejsza podróż, tym większe pieniądze, które płaci się za pośrednictwo w zorganizowaniu wakacji. W rzeczywistości okazuje się bowiem, iż hotel w Dubaju czy też hotele na Sri Lance nie są wcale takie drogie. W biurze podróży płaci się nie tylko za sam hotel, lecz też za pośrednictwo rezerwacji oraz opłaceniu hotelu. Jeżeli zdecydujemy się załatwić to sami, sporo gotówki może pozostać w naszym portfelu. Dla odważniejszych urlopowiczów poleca się także rezygnację z wcześniejszego bukowania noclegu. Na miejscu może się bowiem okazać, iż znalezienie tańszego noclegu, w komfortowej lokalizacji, nie jest niemożliwe.

Autem jest także to, że możemy na własne oczy zobaczyć, czy owe miejsce nam odpowiada, czy szukamy dalej. Łatwiej także podróżować, gdy bagaże ograniczymy tylko do niezbędnego ekwipunku. Jesteśmy wtedy bardziej mobilni i możemy korzystać z różnych okazji na podwózkę. Musimy pamiętać, że w organizowaniu wypoczynku na własną rękę, niezbędne okazuje się porozumiewanie się w kilku językach bądź przynajmniej dobry angielski. Ten uniwersalny język pozwala na sprawne załatwienie formalności, a także na rozglądanie się po forach czy stronach internetowych angielskojęzycznych, które niekiedy okazać się skarbnicą wiedzy na temat podróżowania, nawet w egzotyczne miejsca.