Wybieramy się na łów

Łowiectwo, oprócz umiejętności i wytrwałości wymaga także wyposażenia. Każdy myśliwy musi mieć do dyspozycji stosowne akcesoria i ubranie myśliwskie, dzięki którym polowanie będzie udane.

Myśliwy powinien przezwyciężać każde warunki pogodowe i każde, nawet najcięższe warunki, które mogą ich zaskoczyć w lesie. Nie musimy nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy

więcej w temacie

Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

przemoczonej odzieży. Podane części stroju myśliwego są bardzo istotne na polowaniu.

Zakupów najlepiej jest dokonywać w sklepach internetowych, zważywszy mając na uwadze bogaty wybór produktów dostępnych od ręki. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania? Ze zrozumiałych względów, istotną rolę odgrywa jakość. Myśliwy spędza często nawet parę godzin na czatach, wiec niezbędna jest przeciwdeszczowa oraz ciepła kurtka. Ochrania w lesie przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia maskowanie. Najlepiej jest, gdy kurtki myśliwskie – np. tego typu: url – są wyprodukowane z nieszeleszczących tkanin, o czym możemy często przeczytać na metce czy w opisie kurtki.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj ponadto więcej szczegółów koszulki ratownictwo medyczne tu – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

Odzież myśliwska to nie tylko kurtka, lecz i wodoszczelne spodnie, sweter, polar myśliwski oraz obuwie. Pełniące istotną rolę, nie tylko ze względu na wygodę, ale też bezpieczeństwo.

W sklepach myśliwskich znajdziemy też koszule: w kratę, jednobarwne i eleganckie które z pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich uroczystościach. Do koszuli dobrze jest dopasować krawat z łowieckimi motywami. Uniwersalnym okryciem może okazać się kamizelka – ciepła na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Sklepy oferują nawet nowoczesne ubrania myśliwskie, odporne na działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie naturalnego zapachu człowieka. Wówczas myśliwy może bardziej zbliżyć się do zwierzęcia. Pamiętajmy, jedynie dobre wyposażenie myśliwskie pozwoli czuć się pewnie i czerpać maksymalną przyjemność z polowania.