Własności zdrowotne bursztynu: na gościec, astmę, nadciśnienie, migreny

Czy jantar rzeczywiście ma przymioty uzdrawiające? Medycyna naturalna dawno doceniła uzdrawiające własności kamienia nazywanego kiedyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu

Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA

Zaleca zatem nalewkę bursztynową, wkładanie bransoletki z bursztynu albo aplikowanie kosmetyków z niego wytworzonych. Bursztyn wspiera kurację astmy i reumatyzmu, obniża ciśnienie oraz przyspiesza gojenie ran.
rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie bursztyn wywodzi się z języka niemieckiego. Boernstein to gorejący kamień.

To super, że chcesz uzyskać więcej danych na to zagadnienie. Wtedy przejdź do tekstu (https://13tattoo.pl/), a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na mnóstwo tematów.

Słowianie mienili go jantarem. Od stuleci urzekał tym, że przypalany emitował intensywny zapach, łatwo się kruszył, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można go było naelektryzować. W dawnej medycynie zalecano, ażeby sproszkowany jantar wkładać pod pościel, dlatego że leczył bezsenność. Mikstury z niego przyśpieszały podobno gojenie ran i koiły nerwy. Według Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych specyfików na dolegliwości reumatyczne biała narzutka na plażę astmatyczne. Bursztyn nadal stanowi tajemnicę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Mimo licznych badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie ma polegać. Specjaliści od medycyny naturalnej sądzą np., iż każdego z nas okrywa pole elektromagnetyczne. Na skutek stresu albo choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.

Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, kiedy pomiędzy ładunkami dodatnimi i ujemnymi zachodzi równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy ją uzyskać. Zyskownie na nasze zdrowie oddziaływa jednak bursztyn nieszlifowany.