W którym miejscu zamówić bezpieczny pobyt w stolicy Tajlandii?

Bangkok jest z reguły bezpiecznym miastem toteż osoby nadciągające na wakacje w te strony, nie muszą obawiać się go bardziej aniżeli jakiejkolwiek innej metropolii. Bez wątpliwości w każdym nowym miejscu, a zwłaszcza w dużym mieście trzeba pamiętać o pewnych elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Stolica Tajlandii posiada niski wskaźnik przestępczości, gorzej wypada w sferze korupcji, ale to nie dotyczy turystów.

Bangkok

Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Proponujemy parę porad dotyczących bezpieczeństwa w stolicy Tajlandii: Uwaga na przypadkowych ludzi, którzy proponują wam pomoc jako przewodnicy. Naciągacze pracujący dla taryfiarzy oraz sklepów z biżuterią są w tej metropolii częstym zjawiskiem. Ludzie ci mogą przekonywać nas, że dana atrakcja turystyczna jest nieczynna, sugerując w zamian wizytę w drogim sklepie i – naturalnie – czerpiąc przychód za wszelkiego sprowadzonego nabywcę. Nie chodźcie w pojedynkę po pustych ulicach albo po odludnych okolicach – reguła obowiązująca zawsze a także w każdym punkcie na globie. Ciekawa propozycja: link.

Turyści – szczególnie wyglądający na zamożnych – są ulubionym celem kieszonkowców. Najlepiej jest więc posiadać przy sobie wyłącznie konieczną ilość gotówki, a resztę funduszy, karty kredytowe oraz paszport zostawić w sejfie hotelowym. W miejsce portfela w tylnej kieszonce, zaleca się saszetkę przenoszoną z przodu. Miejcie przy sobie samą fotokopię paszportu.

Podróżnikom, jacy nie umieją ani angielskiego, jak też tajskiego poleca się użytkowanie przede wszystkim hotelowych taksówek, jeżeli nie znają drogi. Przed wejściem na statek wycieczkowy należy zachowywać pewną ostrożność; w miarę możliwości sprawdzić osobiście stan statku i dowiedzieć się o ekwipunek w sprzęt ratujący życie.

W stolicy Tajlandii jest dużo autoryzowanych agencji podroży – korzystajmy wyłącznie z ich usług. Pod każdym względem nie dajmy się zwieść osobie, która zagaduje nas po czym poleca dany sklep, w jakim „właśnie” jest wyprzedaż. W żadnym przypadku nie pozwólcie sobie na zakup lub użycie dragów. Sankcje za to wykroczenie są w Tajlandii ekstremalnie surowe. www.eccotravel.eu/tajlandia/

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, gdy już wiemy jak zachowywać się by być bezpiecznym w stolicy Tajlandii starczy siąść wygodnie w fotelu po czym wpisać w wyszukiwarkę frazę: wakacje Bangkok czy wczasy Bangkok i zacząć pakować walizki.