W którym miejscu najkorzystniej nocować w czasie podróży za granicę?

Planujesz wyjazd za granicę, dopinasz wszystko na ostatni guzik, żeby w razie utrudnień Twój plan się nie rozsypał w drobny mak. Tak, nie wybierasz się na żadną wycieczkę grupową, lecz sam wszystko musisz zorganizować. Masz w planach zobaczyć trochę krajów, więc trzeba zaplanować noclegi w każdym miejscu, do jakiego pragniesz się wybrać. Do wyboru masz hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, schroniska i pola namiotowe. Co wybierasz?

hotel

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Tak naprawdę wybór jest niezły, ostateczną kwestią pozostaje do jakiego kraju tak naprawdę pojedziemy i ile mamy pieniędzy na koncie. Z jednej strony bowiem są kraje, w których nasze poczucie standardu jest tam trochę inaczej odbierane. Hotel (duża wygoda) trzygwiazdkowy w innym kraju może być jakimś koszmarem, chociaż ilość gwiazdek wskazywała na coś odmiennego. Po prostu każde państwo ma swoje normy estetyczne, jakie przekładają się na warunki panujące w różnych hotelach lub pensjonatach. Warto mieć to na uwadze i poczytać o każdym kraju przed wyruszeniem trasę. Drugi czynnik jest logiczny – ilość pieniędzy warunkuje to, w jakim miejscu będziemy nocować. Ale bez obaw, to co może być dla nas mało estetyczne, czyli warunki nieodpowiadające naszemu poczuciu komfortu, może nam zrekompensować niska opłata za nocleg.

Są bowiem państwa, w których jest naprawdę tanio, jak nawet na nasze krajowe warunki. Co do Starego Kontynentu możemy znaleźć jeszcze takie państwa, przeważnie te, co nie są w Unii Europejskiej,takie miejsca są właściwie na każdym kontynencie, szczególnie na kontynencie azjatyckim. Jeśli nie jesteśmy osobami, które raczej są skłonne do narzekania, to w okresie letnim możemy wybrać się pod namiot. Nie dość, że będzie jak za dawnych lat, to jeszcze naprawdę dość korzystnie cenowo. Dobrym optymalnym rozwiązaniem są prywatne kwatery i niektóre pensjonaty. Ceny są na normalnym poziomie (choć wszystko oczywiście zależy od regionu). Najbardziej luksusowe są hotele, chociaż najczęściej także trzeba za ten luksus trochę zapłacić.

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo tego, skoro chcemy odpocząć naprawdę, życzymy sobie różnych korzyści i właściwy dla naszych potrzeb komfort, to hotel – https://www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/ST.NIKOLA-HOTEL/16250/40-260012-24FF.html – będzie najlepszym pomysłem na spędzenie choćby paru noclegów podczas naszej wyprawy. Możemy oczywiście popróbować różnych sposobów, nie decydować się na jeden rodzaj. W kraju, w którym ceny są dość wygórowane (przykładowo Norwegia czy ogólnie kraje skandynawskie) możemy właściwie szukać tanich ofert, a tam gdzie poziom życia jest niezbyt wysoki lub zbliżony do tego w naszym kraju, wręcz przeciwnie – możemy sobie pozwolić na większy komfort. Wiadomo, wszystko zależy od preferencji każdego człowieka, ale taki pomysł wydaje się dość optymalny i do przyjęcia dla wielu osób.