W którym miejscu można odbyć wczasy w górach

Maj jest wspaniałym miesiącem na spędzenie czasu poza swoją miejscowością w gronie rodzinnym albo ze znajomymi. Owy miesiąc uznawany jest za najpiękniejszy w trakcie roku. Nic w tym zdumiewającego. Wszystko co zielone, rozkwita dookoła, a ptaki motywują nas każdego dnia swym zachwycającym ćwierkaniem. LeczAle, gdzie najlepiej odprężyć się po męczącej zimie?

góry

Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią na powyższe pytanie są wczasy w górach. Kilometry od zgiełku, kilometry od lamp miast, za to blisko przyrody i czystego powietrza, które oczyści nasze płuca i orzeźwi mózg. Jednym z takich regionów, który przybliża człowieka do nieskażonej niczym natury, która zadziwia swoją pierwotnością jest Orawa. Jest to historyczna kraina znajdująca się w wyżynnej części Rzeczypospolitej, w pobliżu granicy słowackiej – sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,trening-jezdziecki.html).

Wizytujący tę część Polski wycieczkowicze mogą zwiedzić cudne wsie takie jak Zubrzyca Górna, które oczarują zachowanymi zabytkami z dawnych przedwojennych lat. Drewniane chałupy, drewniane kaplice, matrony w ludowych strojach, biegające na halach stada owiec, niebywale klarowne rzeczki i pierwotne bory. W Zubrzycy Górnej znajdziemy orawski park etnograficzny.

Czy masz ochotę, poznać następne materiały? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w artykule więcej danych. One niewątpliwie też Cię zaintrygują.

Są w nim chałupy orawskie z XVIII i XIX wieku oraz kilkanaście dawnych pracowni. Całość jest o tyle interesująca, że była kreowana przez zetknięcie się dwóch fali osadniczych – pasterzy wołoskich przeganiających stada swoich owiec z obszarów Karpat Wschodnich oraz chłopów przybywających z obszarów Małopolski. Sam park etnograficzny możemy uważać za historyczny, ponieważ powstał przed II Wojną Światową w 1937 roku. Kolejną atrakcją jest sąsiedni szczyt – Babia Góra. Z jej wierzchołka znajdującego się na wysokości tylko 1724 m n.p.m. rozpościera się panorama na pobliskie Tatry.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo na skalnym wierchu wybudowany został ołtarz, z którego św. Jan Paweł II odprawiał nabożeństwo oraz pomnik upamiętniający papieża Polaka. Dla mniej potrzebujących, lub zwyczajnie poszukujących miejsca na leniwy odpoczynek również znajdą się atrakcyjne miejsca – strona główna. W oddalonej o 30 minut drogi samochodem miejscowości Chyżne znajduje się znany zajazd, w którym gra dla gości góralska kapela, a poza tym, znajdziemy stoły do bilardu, tory do kręgli i wiele innych rozrywek. Ale najlepszym walorem karczmy jest pyszne góralskie jedzenie, które nie należy do chudych, ale jeśli połączymy je z całonocnymi tańcami, na pewno nam nie zaszkodzą. Nieokiełznana i dziewicza Orawa kusi turystów swymi atrakcjami, które w połączeniu z wyobraźnią i chęcią przeżycia niesamowitych przygód, na przykład w trakcie wspinaczki na Babią Górę zapewnią każdemu moc wrażeń.