W jaki sposób wybrać kolczyki, aby po jednym nałożeniu nie znalazły się w szufladzie?

Dzisiaj na rynku mamy do wyboru różne kolczyki. Mogłyby być ze srebra, ze złota oraz z kamieniami szlachetnymi. Mogą być jeszcze z drewna albo z tworzyw sztucznych. Tu jednak producent kolczyków w jednej parze mógłby zastosować i drewno i plastik oraz jeszcze kamienie.

Kolczyki srebrne, nie zawsze mają Kolor srebrny. Takie kolczyki mogą być jasne albo oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra szczególnego płynu, jaki sprawia, że srebro robi się brązowe, czarne lub niebieskie. Kolczyki z czystego srebra okazałyby się nietrwałe, dlatego też do srebra dodaje się domieszki cyny czy niklu. Jeżeli ciekawią Cię kolczyki biżuteria jaką posiada w sprzedaży Twój znajomy złotnik, z pewnością ma takie, które Ci się spodobają. Najczęściej spotykana próba srebra to 925 i to właśnie o takiej próbie są do kupienia zazwyczaj wyroby jubilerskie.
papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Złote kolczyki nie musiałyby mieć jedynie koloru żółtego. Mogłyby być również białe, czerwone czy też jasno żółte. Konkretny kolor złota zależny jest od proporcji oraz typu domieszek. Złoto białe uzyskujemy po pokryciu złota w kolorze żółtym powłoką rodu. Jeśli dodamy do złotego kruszcu cynk oraz miedź, otrzymamy złoto różowe albo bordowe. Z samego złota wykonane ozdoby byłyby zbyt miękkie oraz nietrwałe. Dlatego do złotego kruszcu dodaje się domieszki innych metali, żeby otrzymać surowiec bardziej trwały i żeby można z niego było robić trwałe dekoracje. Towary cięższe niż jeden gram, znakują w naszym kraju Urzędy probiercze. Jeżeli będziesz kupować złote kolczyki w Anglii albo Stanach Zjednoczonych, wtedy jakość ich będzie oznaczona w karatach. U nas najbardziej cenione są towary złote o próbie czternastu karatów. Są niezwykle trwałe, estetyczne i można by je kupić za przystępną cenę.

Może się zdarzyć tak, że po jednym nałożeniu kolczyki wylądują na dnie szuflady. Przed wyborem kolczyków powinniśmy zastanowić się nad ich kolorem i kształtem. Powinniśmy mieć w pamięci, że powinny pasować do odcienia włosów, koloru cery i aktualnej stylizacji.