W jaki sposób wybrać dobre ubranie na pierwszy trening tańca? Nasze rady

Pierwsze zajęcia tańca mogą generować nieco stresu. Oprócz tego, że zastanawiamy się, jak poradzimy sobie z pierwszymi figurami, musimy pomyśleć o tym, jakie ubrania i buty do tańca wybrać.
Warto pamiętać o tym, że powinny być komfortowe i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.

Jest to pierwsza i najbardziej ogólna wskazówka. Wszystkie pozostałe zostaną po prostu opisaniem tej jednej zasady. Choć można pamiętać, że zajęcia taneczne to nie fitness i nie warto ubierać się na nie w workowate dresy. Taniec to naprawdę coś innego i nawet przy pełnej energii zumbie rzadko widuje się ludzi w dresach.
Niezależnie od wybranego tańca, na pierwsze zajęcia dla pań nadadzą się legginsy czy inne długie spodnie. Panowie również powinni wybrać zwyczajne długie spodnie. Ważne, żeby nie krępowały ruchów i nie sprawiały, że przy każdym kroku będziemy o nich myśleć. To nie pozwala na skupienie się na słowach trenera.

Absorbują Cię opisywane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – znajdziesz tu ważne informacje, które też Cię zaciekawią.

W wypadku kobiet w niektórych przypadkach sprawdzą się również luźne spódnice i sukienki. Ważne, by nie były zbyt krótkie i za długie. Optymalna długość spódnicy? Powinna sięgać poza kolana. Wówczas nie będzie się zawijać ani nie ograniczy ruchu.

buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Jeśli chodzi o buty do tańca, zasada jest niemal taka sama. Powinniśmy czuć się w nich wygodnie. U kobiet obcas nie powinien być wyższy niż taki, w którym czujemy się rzeczywiście pewnie. U panów w wielu rodzajach tańca sprawdzają się jazzówki. Stworzone do wykonywania tańca jazzowego, obecnie sprawdzają się również w innych typach tańca, a nawet codziennego noszenia. Ważne tylko, żeby buty dla obu płci idealnie leżały i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie wykonujemy w parach, można zainteresować się specjalistycznym obuwiem, np. do hip-hopu. U pań jednak w czasie pierwszych zajęć sprawdzają się zwykle baletki.
Z górną częścią stroju jest różnie. Panowie przy tańcu towarzyskim mogą wybrać po prostu wygodne koszule, a panie koszulki. Gatunki nowoczesne, jazz, hip-hop itp. nie wymagają wiele.

Jeśli chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u panów, tak jak spódnice u kobiet, powinny pozostać w domach. Niewątpliwie wraz ze wzrostem pewności na parkiecie będziemy zmieniać ubiór na coraz bardziej profesjonalny, jednak pierwszy trening zostawmy na podpatrzenie ubrań i butów u innych.