W jaki sposób właściwie pielęgnować skórę męskiej twarzy? Jakiego rodzaju kosmetyków używać?

Zdawać by się mogło, że panowie nie dbają o własny wygląd tak samo jak panie. Pewnie nie każdy z panów rzeczywiście przejmuje się tą kwestią. Natomiast są tacy, dla jakich to coś naturalnego. Tak jak prysznic co dzień, tak samo używanie kosmetyków przeznaczonych dla panów jest dla nich czymś normalnym. Dzisiaj jest to już łatwiejsze gdyż na rynku jest dostępnych dużo kosmetyków specjalnie dla mężczyzn. Panowie skóry na twarzy poświęcają najwięcej uwagi. Jak zatem powinni to robić dobrze?

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Golenie to dla części osób czynność prawie rutynowa, jednak należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, o jakich niektórzy nie pamiętają. Lepiej się nie golić zaraz po obudzeniu, ponieważ właśnie w takim momencie skóra jest bardzo wrażliwa jka również łatwo ją podrażnić (jakie polecacie kremy męskie). Właściwy krem do golenia jak i maszynka to bardzo ważne rzeczy.

Bardzo zalecam ten portal (http://www.lamalama.pl/dzianiny.html) wszystkim, którzy bezskutecznie poszukują artykułów o analogicznej tematyce oraz które są równie emocjonujące. Kliknij i sprawdź.

Natomiast wybór właściwych kosmetyków oraz przyrządów do golenia to kwestia indywidualna. Część ludzi woli maszynki jednorazowe, inni doskonale czują się używając brzytwy. Do idealnych dla nas rozwiązań dojść można po pewnym czasie i wynikają one z doświadczenia. Często jednak sprawdzają się pianki czy żele do golenia do skóry wrażliwej, są one bardzo delikatne. Po goleniu natomiast należy zastosować coś nawilżającego. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy męskie odpowiednie do różnych typów skóry – czy ten żel do golenia jest dobry. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Men-u w obrębie, jakich dostępność różnych środków jest ogromny.

maszynka do golenia

Autor: Alan Swartz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o temat pielęgnacji skóry twarzy trzeba oczyszczać ją często najlepiej używając żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami. Jeśli chodzi o problemy z wypryskami warto używać również tonik, jaki skutecznie oczyści cerę. Dobrze jest co parę dni zrobić mocniejszy peeling, który usunie martwy, złuszczający się naskórek i zapobiegnie wrastaniu się włosków. Oprócz tego należy używać kremu do twarzy odpowiedniego dla swojego typu cery. Nie można zapomnieć żeby smarować nim tak twarz jak i szyję. Nie można za często używać wody po goleniu, gdyż ma ona tendencję do suchość skóry. Stosowanie tej podstawowej pielęgnacji spowoduje, iż mężczyźni będą bardziej zadowoleni z wyglądu swojej skóry twarzy .