W jaki sposób spędzić niezapomniany czas podczas zimy?

Na wakacje wszyscy czekamy z niecierpliwością. Wspaniała pogoda, urlop i kontakty ze znajomymi – to wszystko sprawia, że możemy się zrelaksować i zabawić w gronie najbliższych. Wakacje jednak ekspresowo mijają, tak, że nierzadko nie zdążymy w pełni wypocząć i odetchnąć od standardowych obowiązków. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować sobie czas wolny także zimą.

śnieg

Autor: Ingrid Kreuz
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda nie możemy się poopalać czy pluskać w wodzie całymi dniami (chyba że oczywiście pojedziemy na wycieczkę do egzotycznych krajów), jednakże możemy wykorzystać szereg atrakcji, które pozwolą na odrobinę zimowego szaleństwa i które po prostu dadzą okazję do zabawy.Oczywiście jedną z wielu możliwości jeżeli chodzi o zimowe atrakcje jest uprawianie zimowych sportów. W ten sposób spędzamy czas niezwykle aktywnie, ale nasz organizm regeneruje się a my jesteśmy szczęśliwsi, bowiem w trakcie wykonywania tego rodzaju wysiłku fizycznego uwalniają się endorfiny wpływające na poprawę nastroju.

Dlatego jazda na nartach, łyżwach czy nawet zjazdy na zwykłych sankach przynoszą samą radość więc warto to wykorzystać. Podczas zimy jednak nic tak bardzo nie cieszy jak uczestnictwo w kuligu. I nie ma racji ten, kto zakłada, że w kuligu można brać udział tylko jadąc w góry, czy na wieś do swoich dziadków. W rzeczywistości w każdym mieście można przygotować tego typu zabawę. Jeżeli chodzi o kulig, Warszawa, Toruń, Wrocław, czy każde inne miasto daje możliwość skorzystania z jednego lub kilku zaprzęgów konnych z załączonymi saniami. Więcej informacji o tym odnajdziesz tutaj: http://www.patataj.com/cennik/zaprzegi (http://www.patataj.com/cennik/zaprzegi)http://www.dominikkania.pl/) jest tym, czego akurat poszukujesz. Na pewno niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

śnieg

Autor: Susanne Tofern
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jedziemy na kulig z grupą przyjaciół możemy przygotować dodatkowo zimowe ognisko z pieczonymi ziemniakami i muzyką w tle. Większość firm oferujących tego typu przejazdy gwarantuje dostęp do stosownie przygotowanego na ten cel miejsca, w pobliżu którego znajdziemy dodatkowo wzniesienie do zjazdów na sankach. Kulig to atrakcja, którą długo się pamięta i która pozwala zapomnieć o codziennych obowiązkach. Cudownie i sielsko spędzone chwile w gronie najbliższych czy przyjaciół możliwe są więc nie tylko w lecie, ale również białą, zimową porą. Należy tylko skorzystać z dostępnych atrakcji i pozytywnie się nastroić.