W jaki sposób możemy podróżować po Polsce? Który środek transportu wybrać?

Już dawno przeminęły czasy, kiedy to ludzie omijali usługi linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu drogich biletów. Latało się w sytuacji, w jakiej nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, gdy dystans do pokonania był ogromny. Nikt nie myślał by latać na całkiem bliskie odległości. Dzisiaj się to już całkiem zmieniło i bez problemu można znaleźć w internecie dużo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie chętnie korzystają z takich okazji planując wakacje w Polsce. Jakie mamy możliwości transportu po kraju oraz, który będzie najlepszy w jakich sytuacjach?

Samolot to jedna z opcji. Sprawdza się świetnie, jak jedziemy na wypoczynek do dużego miasta. Jak mamy taki wyjazd w planach, to przykładowo tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków można znaleźć z łatwością. Sporo ludzi na pewno z przyjemnością zwiedzi to piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem i dużą ilością zabytków.

Chcemy Cię zaprosić do tak samo interesujących wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę hotel zakopane centrum i oglądaj to, na co masz ochotę.

Z kolei coraz częściej zdarza się, iż ludzie latają z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc zaoszczędzić kilka godzin jazdy samochodem (dowiedz się). Może się również okazać, że gdy lecimy we dwójkę oraz uda nam się znaleźć tanie loty, to opłaty za transport będą niższe niż innym środkiem lokomocji. Tego typu okazje również się zdarzają, z tego powodu warto sprawdzać oferty w sieci.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, które potrafią rozwinąć prędkość przekraczającą sto kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca bardzo się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, by można było dojechać tego typu pociągami w każde miejsce. Na pewno najwięcej z nich kursuj do stolicy. Z tego powodu gdy ktoś ma w planach aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien na pewno skorzystać z tej opcji. Sporym plusem jest to, iż pociąg taki staje w centrum, dlatego nie musimy martwić się drogą dojazdu z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio bardzo popularni stali się tani przewoźnicy oferujący przewozy (firma przewozowa Wrocław) dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, więc takim środkiem transportu dotrzemy w wiele miejsc. Cena z pewnością jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu jest większy. Jednak często komfort jazdy jest bardzo dobry i można spędzić wygodnie czas na rozkładanych fotelach, mogąc korzystać z bezprzewodowego internetu. Z tego powodu droga, jaką mamy do pokonania może minąć niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieciaków, jakie muszą siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie chociaż chwilę pochodzić pomiędzy siedzeniami.

Sporo osób natomiast chwali sobie swój środek transportu, to znaczy samochód. Można dotrzeć w każde, nawet najbardziej oddalone od dużych miast miejsce. Oprócz tego nie są ograniczeni przez godziny kursowania, jak też przystanki jak w przypadku innych środków transportu. To z pewnością bardzo wygodna opcja, natomiast na pewno jedna z droższych. Tym bardziej gdy jedzie się we dwójkę . Co innego kiedy jedziemy z całą rodziną, w takiej sytuacji koszty już są inne. Można też zabrać dużo bagażu ze sobą. Jak widać możliwości jest trochę, a wszystko zależy głównie od tego gdzie jedziemy, w ile osób jak również jakie posiadamy fundusze.