W jaki sposób dopasować obuwie do okrycia?

Powinnyśmy mieć na uwadze o tym, że niewłaściwe dobrane buty mogą zepsuć nawet najrzetelniej przygotowaną stylizację. Z tej przyczyny dobrze jest poświęcić trochę czasu na przyswojenie paru głównych, uniwersalnie obowiązujących reguł. Sprzymierzeńcem pań narzekających na nadmiernie obszerne łydki pozostają buty damskie na obcasie jak też koturnach, najlepiej głęboko wycięte na przodzie.

Buty damskie

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku koturnów liczą się jedynie te nadzwyczaj zgrabne, poprawnie wyprofilowane, najlepiej w takim samym kolorze jak reszta butów. Unikać trzeba bucików kończących się w najszerszym punkcie łydki, luźnych kozaków, czy też dużych zdobień i frędzelków. Niezbyt zyskownie wygląda połączenie balerin i spódniczki.
Klapki Inblu – szeroki wybór ?
Odwrotnie powinny postępować osoby chude, pragnące troszkę zaokrąglić swoje kształty. Sandały damskie lub czółenka – wszystkie te opcje są mile widziane w wyjątkowo ozdobnych odmianach, z fantazyjnymi wykończeniami. Szczupłe stopy świetnie prezentują się w bucikach z paskiem naokoło kostki.

Wiele okazji wymaga nadzwyczajnej obwoluty, a co się z tym wiąże – odzienia, dlatego wybierając się na spotkanie za każdym razem powinnyśmy mieć pojęcie, jaki charakter będzie ono mieć. Jeżeli będą to rozmowy biznesowe, dresscode nakazuje włożyć buty na wyższym obcasie bądź klasyczne czółenka, pamiętając o tym, żeby palce zawsze były zasłonięte.

Buty damskie

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu
Właściwe dopasowanie bucików do okazji to nie jedynie objaw dobrego stylu, lecz też wyraz szacunku dla ludzi z którymi się spotkamy, jak też wyraz naszego zrozumienia sytuacji. Podobnie nieodpowiednio wyglądać będą pepegi noszone w trakcie ważnej uroczystości, jak także wysoki obcas w trakcie spaceru po parku.
Bartek – sandałki dobre dla stopy!
Najlepiej poszukiwać rozwiązań łączących modę z wygodą, czego przykładem są tak trendy od kilku lat botki na koturnach, cały czas kusząco spoglądające na nas ze sklepowych półek. I choć psychologia odzienia to dziedzina kontrowersyjna, można się zgodzić, iż świadomość atrakcyjnego wyglądu u pań jest jednym z determinantów ich dobrego nastroju. Wedle fachowców od wizerunku kobiety nadzwyczajną uwagę przywiązują do ubioru a także dodatków. Wiedząc iż nieźle wyglądają, są pewniejsze siebie.

Jeżeli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik – zobaczysz tam unikalny serwis, który na pewno uznasz za godny uwagi.

Warto wiedzieć