W jaki sposób dobrze zaplanować urlop w najbliższy urlop, najbardziej popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych.

Jak co roku na początku wiosny wiele osób zaczyna planowanie swojego wakacyjnego urlopu. Niektórzy bardziej zapobiegliwi pomyśleli o tym nawet w zimie, zgodnie z regułą że im będzie tym większy wybór i niższe ceny.

Turcja

Autor: G.OZCAN
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście planowanie urlopu pół roku wcześniej daje dużo większe możliwości, liczne firmy turystyczne mają wtedy w katalogach atrakcyjne first minute, a i przy samodzielnym planowaniu ma się jeszcze pełny wybór jeśli chodzi o kwatery. Rzecz jasna wadą tego typu rozwiązania jest fakt, że trzeba zaplanować sobie wzięcie urlopu w miejscu pracy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, niekiedy przez ten czas oczekiwania pojawić się może tak dużo nieprzewidzianych sytuacji, że trzeba będzie modyfikować swoje wyjazdowe plany. Wiosną w dużej części zakładów pracy powstają już grafiki urlopowe, więc wtedy jest jeszcze sporo okazji na znalezienie ciekawej oferty wyjazdu, a równocześnie termin urlopu będzie w miarę pewny. Tak więc jeżeli wszystko już będzie uzgodnione co do okresu urlopu to nie zostanie nic innego jak zabrać się za planowanie.

Wśród osób wybierających się na wczasy 2015 można wyróżnić dwie główne grupy. Pierwsza z nich korzysta ze zorganizowanych form wypoczynku, wykupując wyjazd w jednym z wielu biur podróży. Ich propozycja obejmuje praktycznie większość krajów świata (sprawdź: wczasy 2015), choć rzecz jasna wyjazdy w najbardziej odległe miejsca są niestety bardzo kosztowne. Do wybieranych najchętniej miejsc należą kraje basenu Morza Śródziemnego, zarówno po stronie europejskiej jak i afrykańskiej. Jak co roku szeroką ofertę przygotowuje Bułgaria, urlop nad Morzem Czarnym także jest bardzo chętnie wybierany przez klientów.

wyjazd na wakacje 2015

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącą popularnością cieszą się także bardziej odległe i egzotyczne miejsca, na przykład Kuba albo Tajlandia, dzięki coraz tańszym lotom wycieczki w te rejony mają dość przystępne ceny. Duża konkurencja w turystyce powoduje, że dziś ceny wycieczek w najbardziej popularne miejsca są bardzo niskie, mając kwotę dwóch tysięcy złotych da się już bez żadnego problemu spędzić tydzień gdzieś na piaszczystej plaży.