W jaki sposób dobrać rozmiar buta

Obuwie to często najważniejszy element wyglądu, który może nadać charakteru najprostszej stylizacji. Nieprzeciętny fason obuwia, interesujące zestawienie kolorystyczne czy po prostu klasyka w najlepszym wydaniu, to doskonały sposób, żeby wyróżnić się z tłumu. Wskazane jest jednak zadbać również o praktyczną stronę użytkowania, but powinien nie tylko dobrze się prezentować, lecz leżeć na stopie jak ulał i nie powodować obtarć i urazów.

Buty zimowe powinny być dopasowane tak, ażeby zapewnić luźne poruszanie palcami oraz aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych bucików w zasadzie nie czuć . Powinny ochronić przed urazami a także wychłodzeniem w zimowe dni. Wyściółka musi pochłaniać wilgotność a także pozwalać stopie oddychać. Wtenczas noga się nie spoci. Podeszwa z plastycznego tworzywa amortyzuje wstrząsy, a miękka cholewka nie będzie zaburzała krążenia . Ważne jest także, by nosić buty na obcasach różnej wysokości i spacerować boso po różnych podłożach.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem wyśnionej pary dobrze jest zapoznać się z kilkoma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko kupna nietrafionego rozmiaru. Z pewnością potrzebny będzie prawidłowy pomiar rozmiaru stopy. Można to uczynić w nadzwyczaj prosty sposób – starczy, że wyposażysz się w kartkę , długopis, linijkę i miarkę – poznaj wełna włóczka Pantofelek 24. Następnie postaw stopę na kartce papieru po czym zaznacz punkt za piętą i punkt przed najdłuższym paluchem . Następnie połącz punkciki linią prostą po czym ją zmierz. Otrzymasz w ten sposób wymiar twej stopy w centymetrach, jednak zaleca się, aby buty zimowe były o mniej więcej 0,5 cm dłuższe od stopy. Nie zapomnij o zmierzeniu obydwóch stóp bowiem ich długość może się od siebie różnić. W takim przypadku do wyznaczenia rozmiaru wybierz większą stopę.

Decydując się na kupowanie butów w sklepie on-line musisz wiedzieć, iż rozmiary obuwia każdego z wytwórców różnią się od siebie. Dobierając buty na wiosnę damskie, musimy sugerować się indywidualną tabelą rozmiarów dla każdej marki, wyświetlaną na stronie każdego producenta – przejrzyj, jakie buty możesz dla siebie wybrać na zimę. Jeżeli przewidujesz zakup bucików dla innej osoby czy dla pociechy pomiaru możesz dokonać oznaczając długość stopy na patyku. Nabywając obuwie starczy włożyć patyk do wybranego buta i w ów sposób wybrać odpowiedni rozmiar.