W jaki sposób dobrać buty do kobiecej figury?

Odpowiedni wybór butów do kobiecej sylwetki pomoże ją wymodelować na przykład wizualnie ją wyszczuplając bądź wydłużając . Właściwe buty korespondujące z sylwetką kobiety spowodują, że będzie ona wyglądała doskonale. Niektóre typy obuwia pasują do pań o mocnych nogach, pozostałe mniej. Dobrze jest odkryć parę naczelnych reguł doboru bucików do kobiecej sylwetki, tak żeby za każdym razem wyglądać dobrze.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee
Buty powinny wysmuklić figurę, przedłużyć wizualnie zbyt krótkie nogi, lub też uwydatnić atuty sylwetki. Słowem wyeksponować to, czym kobieta może śmiało się pochwalić, zaś jednocześnie niwelować mankamenty jej sylwetki. Prawidłowo dobrane klasyczne czółenka damskie wspaniale zatuszują wady oraz podkreślą atuty figury każdej pani – .

Smukłe nogi przedstawiają się idealnie w każdych bucikach, ale już posiadaczki bardzo chudych nóg winny roztropnie selekcjonować fason butów. Dla takich dam najbardziej odpowiednie będą buty w rodzaju botki, balerinki, całkowicie zabudowane pantofle a także mokasyny damskie. Wszystkie te fasony butów sprawiają, iż nogi nie przedstawiają się na nadmiernie chude. Kobiety o smukłych nogach będą dobrze prezentowały się w pantofelkach na lekkich szpilkach. Modne są obecnie szpilki z platformami z przodu buta. Buciki określone dla pań o chudych nogach winny być brązowe, popielate, zielone, fiołkowe lub też kanarkowe. Te barwy będą im

mokasyny

Autor: Casamoda
Źródło: Casamoda

z pewnością najlepiej odpowiadały.

Tymczasem panie o mocnych nogach powinny zmierzać do ich wyszczuplenia, przez zastosowanie odpowiedniego obuwia. Przy kupowaniu obuwia osoby o zbyt grubych nogach winny wybierać pantofle na półsłupku bądź na koturnie. Gdy obcas ma kształt stożka, to powinien on nieco zwężać się ku dołowi. Dla kobiet narzekających na zbyt grube nogi polecane są długie kozaki na platformach, jakich cholewy będą idealnie przylegające do nogi.

Nie mogą one wybierać kozaczków z nawet trochę odstającą cholewką, bowiem niepotrzebnie poszerzy ona optycznie łydki. Nie rekomendowane są przy tym botki z podwyższoną cholewką, czy buty z ozdobą naokoło kostki. Panie o nadto puszystych nogach powinny wybrać dla siebie raczej cienkie klasyczne czółenka damskie w jakich będą prezentować i czuć się świetnie.