W hotelach każdy element został wybrany świadomie

Hotel to miejsce, w którym przecinają się drogi różnych ludzi. Hotel to przestrzeń, która ma pozwolić odpocząć po trudnym dniu i ma być tak urządzona, że damy radę w łatwy i komfortowy sposób przygotować się do następnego dnia. To miejsce, w którym zapominamy na chwile to prawdziwym świecie, bo życie na walizkach to nie do końca codzienność.

apartament

Autor: nhow
Źródło: Kaldewei

Choć oczywiście jest grupa osób, dla których hotel staje się domem. Meble do hoteli to specyficzne [produkty, ich właściwy wybór ma sprawić, że ludzie będą czuli się w hotelu dobrze. A to spora trudność, bo dla jednych idealnym pokojem będzie ten w którym poczują się jak w domu, a dla innych lepszy będzie ascetyczny pokój bez zbędnych drobiazgów. Producenci mebli dobrze o tym wiedzą, więc stworzyli serie mebli z myślą o gościach, którzy są w hotelu przez chwilę i dla tych, którzy w hotelowych przestrzeniach spędzają ogromną ilość czasu. Wśród producentów mebli do hoteli są Ci którzy tworzą masowe kolekcje i Ci którzy dbają o każdy detal (oferta producenta).

Pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
Meble do hotelowego wnętrza
Producent mebli hotelowych w obecnych czasach musi znaleźć równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a dzisiejszą modą. Współczesność zdaje się krzyczeć „ma być z klasą, ale i z polotem”. Nie jest, więc łatwo stworzyć odpowiednie meble. Producenci mebli tego typu starają się podążać za trendami nie gubiąc się w nich. Producenci mebli chcą najbardziej współpracować z sieciami hoteli, bo wtedy mają zapewnione właściwe wynagrodzenie. Jeśli duża sieć hoteli jest znana, to wtedy producent ma pewność, że meble zostaną zakupione do wszystkich filii danej sieci. Magnaci hotelowi dobrze wiedzą, że ich sieć hoteli musi się wyróżniać na tle pozostałych, dlatego między innymi stawia na takie same meble we wszystkich hotelach, bez względu na to, gdzie one się znajdują. Ludzie korzystający z usług hotelu bez względu na miejscowość muszą od razu wiedzieć, że znaleźli się w hotelu danej sieci. To sprawia, że równie ważny jak obsługa hotelowa jest wystrój. Dobrze zaaranżowana przestrzeń hotelowa to właśnie wybór odpowiednich mebli. Jeśli mamy dużą sieć hoteli, przynoszącą zyski możemy stworzyć własną kolekcję mebli hotelowych, dzięki czemu nasze hotele będą się wyróżniały. Hotel (Nobu – restauracja hotel warszawa) to miejsce, do którego klient wróci jeśli spodoba mu się wystrój i ogólna atmosfera panująca w danym miejscu. Dobrze dobrane meble to duża część sukcesu konkretnego hotelu.