Własności zdrowotne bursztynu: na gościec, astmę, nadciśnienie, migreny

Czy jantar rzeczywiście ma przymioty uzdrawiające? Medycyna naturalna dawno doceniła uzdrawiające własności kamienia nazywanego kiedyś złotem Północy.
bransoletki z bursztynu
Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA


Zaleca zatem nalewkę bursztynową, wkładanie bransoletki z bursztynu albo aplikowanie kosmetyków z niego wytworzonych. Bursztyn wspiera kurację astmy i reumatyzmu, obniża ciśnienie oraz przyspiesza gojenie ran.


rower
Autor: Federation European Cyclists'
Źródło: http://www.flickr.com


Określenie bursztyn wywodzi się z języka niemieckiego. Boernstein to gorejący kamień. Słowianie mienili go jantarem. Od stuleci urzekał tym, że przypalany emitował intensywny zapach, łatwo się kruszył, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można go było naelektryzować. W dawnej medycynie zalecano, ażeby sproszkowany jantar wkładać pod pościel, dlatego że leczył bezsenność. Mikstury z niego przyśpieszały podobno gojenie ran i koiły nerwy. Według Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych specyfików na dolegliwości reumatyczne oraz astmatyczne. Bursztyn nadal stanowi tajemnicę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Mimo licznych badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie ma polegać. Specjaliści od medycyny naturalnej sądzą np., iż każdego z nas okrywa pole elektromagnetyczne. Na skutek stresu albo choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.
Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, kiedy pomiędzy ładunkami dodatnimi i ujemnymi zachodzi równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy ją uzyskać. Zyskownie na nasze zdrowie oddziaływa jednak bursztyn nieszlifowany.