Ubrania, buty i rozmaite akcesoria od fabrykanta Pewex w czasie PRL

Pewex jest niezmiernie znaną marką na całym świecie, jaka w czasach prl posiadała ogromnie szeroki wybór produktów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, rozliczne dodatki do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako faktycznie luksusowa, gdyż w pewexie można było dostać multum przeróżnych towarów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.

pewex

Źródło: flickr.com

W pewexie można było uzyskać zarówno towary lokalne jak też zagraniczne, gdzie na ogół towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Wśród szerokiego asortymentu można było odszukać takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, różnorodne artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i sporo innych. Jednym słowem wolno oznajmić, iż można tam było dostać praktycznie wszystko (szukasz wątpliwości wolno stwierdzić, że Pewex w czasach PRL należał do istotnie renomowanych i promowanych marek. Czasy PRL nie były łatwe i dobrze pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, mnogość artykułów było niezwykle ciężko dostępnych a w wielu sklepach w wielu przypadkach można było napotkać szerokie pustki. Nie tylko samo otrzymanie artykułów było ciężkie, gdyż żeby coś kupić trzeba było niekiedy stać przez sporo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że kiedy zaistniał Pewex sytuacja ludzi bardzo się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

pewex

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Historia marki Pewex jest niesłychanie duża, na pewno należałoby poznać kilka ciekawostek na ten temat. Jak już dodaliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma nadzwyczaj szwankowała, chociaż wniosek zniesiono.

Jeśli chcesz zgłębić więcej wiadomości na prezentowany temat, to spójrz na opublikowany tu (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) post a zobaczysz pokrewne interesujące informacje.

Niemniej jednak po jakimś czasie znów zaczęły napływać podobne wnioski, przez co w roku 1996 została sporządzona ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w jakiej część akcji zamieniono na wierzytelności.