Ubrania, buty i rozmaite akcesoria od fabrykanta Pewex w czasie PRL

Pewex jest niezmiernie znaną marką na całym świecie, jaka w czasach prl posiadała ogromnie szeroki wybór produktów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, rozliczne dodatki do domu i mieszkania itd.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako faktycznie luksusowa, gdyż w pewexie można było dostać multum przeróżnych towarów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.

pewex

Źródło: flickr.com

W pewexie można było uzyskać zarówno towary lokalne jak też zagraniczne, gdzie na ogół towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Wśród szerokiego asortymentu można było odszukać takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, różnorodne artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i sporo innych. Jednym słowem wolno oznajmić, iż można tam było dostać praktycznie wszystko (szukasz wątpliwości wolno stwierdzić, że Pewex w czasach PRL należał do istotnie renomowanych i promowanych marek. Czasy PRL nie były łatwe i dobrze pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, mnogość artykułów było niezwykle ciężko dostępnych a w wielu sklepach w wielu przypadkach można było napotkać szerokie pustki.

Czy według Ciebie prezentowany tekst zawiera użyteczne informacje? Jeśli tak, to przeczytaj też pomocne wskazówki, które są nieprawdopodobnie wciągające.

Nie tylko samo otrzymanie artykułów było ciężkie, gdyż żeby coś kupić trzeba było niekiedy stać przez sporo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że kiedy zaistniał Pewex sytuacja ludzi bardzo się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

pewex

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Historia marki Pewex jest niesłychanie duża, na pewno należałoby poznać kilka ciekawostek na ten temat. Jak już dodaliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma nadzwyczaj szwankowała, chociaż wniosek zniesiono.

Jeśli chcesz zgłębić więcej wiadomości na prezentowany temat, to spójrz na opublikowany tu (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) post a zobaczysz pokrewne interesujące informacje.

Niemniej jednak po jakimś czasie znów zaczęły napływać podobne wnioski, przez co w roku 1996 została sporządzona ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w jakiej część akcji zamieniono na wierzytelności.