Turystyczne i sportowe atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej, co ciekawego można robić w Zieleńcu.

Kotlina Kłodzka ma bardzo dużo do zaoferowania dla turystów, trudno się więc dziwić, że rejon ten rokrocznie odwiedza kilkaset tysięcy osób. Rowerowe i piesze szlaki są pełne tak naprawdę od wczesnej wiosny do późnych jesiennych miesięcy, malownicze trasy wytyczono między pięknymi rejonami, gwarantując ciszę, spokój i kontakt z przyrodą. Znajdą coś wśród nich i aktywni, poszukujący adrenaliny kolarze górscy, i całe rodziny szukające raczej tras, na których dadzą sobie radę.

Polanica Zdrój

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Za to zima to okres, gdy w rejonie tym pojawiają się tysiące miłośników białego szaleństwa. Liczne trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i sztucznie naśnieżane stoki gwarantują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych.

Zainteresował Cię wpis treść? To przejdź do serwisu (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Zakynthos/hotel/MAJESTIC-SPA/10056/40-1919-24FF.html), aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Poza tym w rejon ten coraz częściej przybywają celebryci i ludzie z okładek – to dodatkowo napędza poziom zainteresowania tym wspaniałym rejonem. Zainteresowanie to widać doskonale podczas szukania miejsc na nocleg i kwater, w niektórych okresach zimy lub lata są z tym duże problemy. Zobacz: oferty noclegów w Dusznikach Zdrój.

Najbardziej popularnym w tym rejonie kraju narciarskim ośrodkiem stał się Kudowa Zdrój, miejscowość położona na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to też najwyżej położona miejscowość Sudetów, mająca bardzo specyficzny mikroklimat porównywalny z tym, jaki można spotkać w Alpach. I dzięki takim właśnie warunkom w Kudowie Zdrój występują doskonałe warunki na uprawianie sportów zimowych. Działa w nim ponad dwadzieścia narciarskich wyciągów o bardzo różnym poziomie zaawansowania, część z nich ma oświetlenie więc umożliwiają jeżdżenie nawet jak jest ciemno. Dla zainteresowanych: kwatery w Kudowie Zdrój.

skały

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym w Dusznikach Zdrój można w przyjemny sposób spędzić wolne chwile na rowerze, pośród okolicznych tras każdy znajdzie coś co będzie odpowiadać umiejętnością. Miejscowość ta cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc trzeba mieć na uwadze to, aby w odpowiednim czasie pomyśleć o rezerwacji noclegów, jeżeli się weźmie za to zbyt późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki będą już pozajmowane i nic wolnego może się nie znaleźć.