Trzeba troszczyć się o swoje zdrowie – całościowo, co oznacza, że musimy pomyśleć o sobie ogólnie

Znaczna część ludzi próbuje troszczyć się o swoje zdrowie. Bierzemy kąpiel, korzystamy z kosmetyków. Próbujemy podejść do zagadnienia kompleksowo – to oznacza, że troszczymy się o swoją twarz oraz inne części ciała.

Ale czy to cała prawda?

Pytanie brzmi: czy odpowiednio troszczymy się o stopy. Na pewno zdecydowana większość odpowie, że chyba tak, bo korzysta z pumeksu. Część ludzi stara się jeszcze raz na jakiś czas nakładać na stopy odpowiedni krem. Niektórzy robią peeling oraz chodzą do podologa. Nieliczni powiedzą również, że w trosce o stopy kupują dobre skarpetki i oddychające obuwie. Właśnie – jakie są dobre skarpetki? Duża grupa ludzi sądzi pewnie, że te z bawełny są najkorzystniejsze. Niestety nie nie mają racji. Bawełna jest bardzo delikatną rośliną i pysznym kąskiem dla wszelakich pasożytów. Z tego powodu na te pola sypie się wielkie ilości środków bakteriobójczych. Cała ta chemia przez, noszone wiele godzin każdego dnia, skarpetki przedostaje się do naszego organizmu.
skarpety bambusowe

Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem co wybrać? O wiele zdrowsze są skarpety bambusowe. Sprawiają, że skóra oddycha, a komfort chodzenia zwiększa się wielokrotnie. Skóra stóp nie jest spocona, więc skarpetki nie pachną brzydko. O takich skarpetkach muszą pomyśleć szczególnie osoby chore na cukrzycę lub ci, którzy intensywnie uprawiają sport, na przykład jogging, gdyż są one antygrzybiczne.

Skarpety bambusowe mamy możliwość nabyć w kilkunastu barwach i modelach – stopki albo takie z wyższym stanem. Mamy również różne nadruki i oczywiście podział na męskie i damskie.