Trochę inny urlop. Zwiedzanie bez zwiedzania – jak zobaczyć świat od kuchni?

Najczęściej wyjazdy do krajów europejskich wiążą się ze zwiedzaniem modnych miejsc zabytkowych w stolicach państw, jakich spis kojarzymy ze szkoły. Lecz wiele osób zaczyna spoglądać na miejsca, które odwiedza, w inny sposób. Ludzie chcą poznać tubylców i kulturę, dokonać czegoś razem z rodzimymi mieszkańcami, a nie tylko zobaczyć punkty uznane za warte zwiedzenia.

Wiele osób podróżując po świecie wybiera kraje mniej popularne – Luksemburg, Portugalia wakacje spędzając u ludzi, którzy całkiem za free zapewnią nocleg i coś do zjedzenia. Tym sposobem możemy zaoszczędzić na hotelu albo pensjonacie (a wiadomo, że w sezonie koszty potrafią sporo wzrosnąć) i poznać nowych, ciekawych ludzi. Razem z nimi można wybrać siportugalia – https://eccoholiday.com/kraj/portugalia/ -ezę albo na rundkę po galeriach sztuki czy muzeach. Wszystko w zależności od wspólnych zainteresowań. Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie, również możemy decydować się na miejsca mniej popularne, na przykład afrykarium czy oceanarium. Koszty wstępów nie są przystępne, ale warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Afrykarium faktycznie robi na turystach wrażenie, zwłaszcza spore akwaria stojące na środku obiektu. Godzinami możemy wpatrywać się w rekiny i pozostałe morskie żyjątka. Zapoznanie się z kulturą to także poznanie pysznej kuchni takich krajów jak Grecja, Włochy albo Portugalia wakacje wtórują nowym doznaniom – także tym kulinarnym, dlatego dobrym pomysłem jest zapisanie się przykładowo na kurs gotowania czy też warsztaty z robienia i podawania drinków – czytaj więcej . Jeśli całkiem sami przygotowujemy naszą wyprawę, najlepiej wybrać miasto z dala od tłumów i mas, lecz także z ciekawymi atrakcjami, a jeśli konieczniechcemy zobaczyć stolicę albo większe miejscowości, organizujmy jednodniowe wypady i udajmy się tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.

Jeżeli nasz wypad na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, znajdźmy miejsce z ładnymi plażami i wybierzmy się tam w okresie najładniejszej pogody, a na pewno nie będziemy żałować. Jeżeli nie plasujemy oglądania zabytków na pierwszym miejscu, na takim wakacjach można bardzo dobrze wypocząć.