Transport zwierzaków w wypadku koni. Humanitarne medoty transportu.

Transport zwierząt to okolicznośc jakiegoś czasu zwracająca uwagę opinii publicznej, jak i też obrońców praw zwierząt. Gdy mamy potrzebe przetransportować zwierzaka powinniśmy dobrać właściwe metody.

Tyczy się to zwierząt małych oraz dużych. Każde zwierzę powinno być przewożone w taką metodą aby podczas przewozu nie doznało ran oraz aby taki przewóz generował jak najmniej stresu dla naszego zwierzęcego podopiecznego. Powinniśmy zapamiętać że zwierzę to istota żywa która też odczuwa i nie musi przez nas cierpieć. Jesteśmy ludzmi które posiadają rozum aby rozróżniać dobre od złego.

Jeśli chodzi o przewóz koni znamy para solucji. Konia należy przewozić w specjalnym urządzeniu to jest – przyczepa do przewozu koni. W środku mieszczą się dwa konie które w czasie jazdy mają zagwarantowanę siano. Gdy pogoda nie sprzyja konie powinniśmy nakryć derką aby podczas jazdy nie rozchorowały się. W zime rekomendowane są narzuty polarowe które zapewniają najwyższą zabezpieczenie przed niską temperaturą. Na Jesieni natomiast konia dobrze jest opatulić narzutą stajenną przez którą koń się nie przegrzeje. Może to prowadzić do przeziębienia i stracenie ważnych dla konia horseware elektrolitów.
galeria handlowa

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku gdy chcemy przewieźć więcej koni do wyboru posiadamy inne wyjście. Specjalnie zaprojektowane do tego zabudowy samochodowe dają możliwość przewozu koni w dużej ilości.

Pasjonuje Cię taka problematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (https://www.zeccoro.pl/pl/p/Zlote-kolczyki-sztyfty-kulki-gladkie-4-6-mm/243) analogicznych artykułów, gdyż one z pewnością również są godne Twojej uwagi.

Koniowóz bo tak nazywa się pojazd wyglądem przypominające kampera umożliwi przejazd od 10 do 12 koni.

Pamiętajmy też że koń przed pierwszą podrózą musi być nauczony wsiadania do przyczepy. nierzadkim widokiem jest koń który nie chce wsiąść przyczepy i zdenerwowany właściciel.