To kluczowe okoliczności, więc konieczne będą szykowne zaproszenia – można je nabyć lub zrobić

Istnieją tego rodzaju okazje, które chce się celebrować szczególnie szykownie. Bez wątpienia zalicza się do nich śluby i dzień Pierwszej Komunii. Niejednokrotnie przy tej okoliczności organizuje się mniejsze lub znaczniejsze spotkania, na które należy zaprosić gości. Warto zrobić to w eleganckiej formie, wręczając zaproszenia.

Dla gości weselnych

zaproszenia

Autor: Emily Cox
Źródło: http://www.flickr.com

Zaproszenia weselne to już standard. Przeważnie podaje się je osobiście, trochę rzadziej wysyła pocztą. Takie zaproszenie stanowi fragment dokładnie planowanej aranżacji weselnej, więc powinno zostać skrupulatnie wybrane oraz dopasowane do formy uroczystości. Narzeczeni, którzy szukają dla siebie zaproszeń ślubnych mają szansę korzystać z paru możliwości działania. W sklepach z artykułami papierniczymi można nabyć gotowe zaproszenia weselne, które starczy tylko wypisać zgodnie z potrzebą.

Chcesz odnaleźć inne tego rodzaju materiały? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście, który omawia pokrewne kwestie.

Kolejną alternatywą działania okazuje się zamówienie zaproszeń w przedsiębiorstwie poligraficznym, albo drukarni. W takim przypadku można samodzielnie wykonać projekt, który uwzględni indywidualny charakter wesela lub gusta nowożeńców. Zamawiając zaproszenia ślubne można od razu zamówić też pozostałe elementy drukowane, jak chociażby winietki na stół lub zawieszki na alkohol.

Wręcza się także zaproszenia na pierwszą komunię świętą

Czarne zaproszenia

Autor: Graphic design 4ustudio
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz popularniejszy staje się również zwyczaj wręczania zaproszeń na Pierwszą Komunię. Podobnie jak w wypadku zaproszeń ślubnych, tak tutaj rodzice też mogą kupić gotowe zaproszenia w sklepikach papierniczych albo punktach z dewocjonaliami. Coraz częściej rodzice decydują się także na własny projekt takiego zaproszenia. W internecie można znaleźć liczne strony, gdzie można składać zamówienia na takie elementy. Najczęściej na takich stronach napotyka się specjalne kreatory graficzne, w których klienci mają szansę samodzielnie zaprojektować zaproszenia na pierwszą komunię świętą (zobacz tutaj: ). Podobne zaproszenia najczęściej są zachowane w bieli lub pastelowych odcieniach, jak też są zdobione motywami Eucharystii. Dziś panuje tak znaczne zróżnicowanie w dostępnych na rynku elementach, że każda osoba znajdzie materiały na miarę swych potrzeb oraz zgodne z własnymi preferencjami.

Alternatywą dla kupionych i zamawianych zaproszeń ślubnych oraz komunijnych mogą stać się te zrobione samodzielnie. Z pewnością będą ciekawe i oryginalne.