Tatry dla seniorów oraz osób nie w pełni sprawnych ruchowo

Jako że jestem osobą poruszającą się o kulach, sprawdzałam ostatnimi czasy dokąd może pojechać osoba niepełnosprawna ruchowo, bądź senior (na tyle mobilny że wyjazd jest możliwy), któremu to trochę zbrzydły już wyjazdy nad nasze morze, bądź też uzdrowiska typu: Jastrzębie Zdrój bądź Ciechocinek.

Doszłam do wniosku, iż ciekawym rozwiązaniem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum szczegółowo, albowiem pozwoli to seniorom jak i osobom niepełnosprawnym na nadzwyczaj przyjemne spacery po przepięknej, więcej niż sto trzydziestu letniej ulicy – po Krupówki – głównej ulicy miejscowości. Pasjonaci architektury z pewnością będą zafascynowani specyficznym, zakopiańskim charakterem obiektów, spopularyzowanym przez literatów i poetów pierwszej połowy XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to świetna baza wypadowa dla osób starszych, łaknących pięknych pejzaży, widoków Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka by widzieć cudowny widok na najważniejsze góry w naszym kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również właściwe miejsce dla miłośników historii. Nadzwyczaj ciekawym zabytkiem jest cmentarzysko na Penksowym Brzysku, warte obejrzenia miejsce, choćby dla wrażeń czysto estetycznych.

Ten bardzo użyteczny wpis (avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html) przedstawia podobną kwestię, co artykuł, który w tym momencie czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tutaj.

Na pewno dla nestorów harcerzy Zakopane to także kraina sentymentalna, bowiem nocleg w centrum Zakopanego może być pretekstem do tropienia śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy ubóstwiali Zakopane. W tej okolicy też została pani Olga pochowana.

Turyści mogą nająć w Zakopanem apartament po czym rozkoszować się nocnym życiem Zakopanego. W tym mieście na każdym rogu praktycznie spotkamy kafejki, restauracje, czy dancingi, które zadowolą najwybredniejszych spośród gości. Przykładowo Białka Tatrzańska ze swoim kompleksem hotelowo-basenowym, korzystającym ze źródeł geotermalnych znajdujących się w okolicy Zakopanego. Zakopane jest też wspaniałą bazą wypadową na wyprawy po Słowacji i najogromniejszej z tamtejszych atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych trasach w słowackich Tatrach, co może stać się również pretekstem do posmakowania niesłychanie pysznej kuchni naszych słowackich sąsiadów, niezwykle zresztą przyjacielskich i uprzejmych.