Sztyblety dla mężczyzn oraz suknie o charakterze wizytowym dla kobiet: czym kierować się podczas wyboru?

Sztyblety kojarzone są przede wszystkim z butami przeznaczonymi do jazdy na koniu. Obecnie jednak te płaskie i krótkie buty noszone są na wiele innych okazji. Sztyblety męskie zostały zaprojektowane jako obuwie , które będzie stosowane do na koniu. Stąd ich charakterystyczny krój: cholewki sięgające powyżej kostki, płaska podeszwa i brak sznurowadeł. Bardzo szybko sztyblety męskie zaczęli używać nie tylko miłośnicy jazdy na koniu.

buty męskie

Autor: sacks08
Źródło: http://www.flickr.com

Okazało się oczywiście, że są one niezwykle wygodne, że pasują do bardzo dużej ilości stylizacji. Nie ma się więc co dziwić, że producenci naprawdę ekspresowo byli w stanie odpowiedzieć na modę tych butów. Na sklepowych półkach zaczęto spotykać sztyblety nie tylko z naturalnej skóry, ale także ze skóry sztucznej. Co więcej, niezwykle często zaczęły je kupować również panie. Te dla pań naprawdę często są ozdobione ażurowymi wzorami które układają się w kształt rozety. Idealne połączenie to sztyblety oraz garnitur zarówno w wydaniu męskim, jak i dla kobiet. Wspaniale sprawdzają się również w połączeniu z dżinsami. Oczywiście odważne panie decydują się ubierać je nawet do spódnic. Przynajmniej jedna sukienka wizytowa bądź koktajlowa powinna znaleźć się w szafie pięknej przedstawicielki płci pięknej. Odpowiednio dopasowana sukienka wizytowa będzie ubiorem uniwersalnym, będzie ją można ubierać zarówno do pracy, oraz na oficjalny bankiet. Wybierając model sukienki wizytowej panie muszą zwracać uwagę, z jakiej tkaniny została wykonana. Nie może to być tkanina ciężka.

sukienka wizytowa

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zdecydować się więc na sukienki, które zostały uszyte z atłasu, jedwabnego weluru lub żorżety. Doskonale sprawdza się oczywiście aksamit i jedwab. W zależności od tego, z jakiej okazji decydujemy się na sukienkę wieczorową, warto dobrać jej długość. Nawet jednak na przyjęcie odbywające się wczesnym wieczorem nie warto decydować się na mini. Kolejna kwestia to krój sukni. Zbyt wielki dekolt nie jest dobrze widzianym pomysłem. Obecne kobiety dość rzadko decydują się na kupienie sukienki wieczorowej z czarnego materiału. Najchętniej są nastawione na fioletowe, zielone, czy czerwone. Ozdobą stylizacji powinna być pasująca torebka.