Stroje karnawałowe dla dorosłych

Początek roku to dla niejednej osoby czas rozrywki i zabawy, przecież w tym okresie trwa na całym świecie karnawałowe szaleństwo. Wszystko zaczyna się już w ostatni dzień starego roku czyli w Sylwestra. Sylwester jest jedynym dniem w roku, kiedy bezkarnie można puszczać petardy lub z grupą znajomych napić się szampana na ulicy. W tym dniu ludzie bawią się do białego rana, żegnając kończący się rok i radośnie witając nowy. I w sylwestra właśnie zaczyna się kilkutygodniowy czas zabawy, zwany też karnawałem.

strój karnawałowy dla dorosłych

Autor: thomas
Źródło: http://www.flickr.com
W tym czasie kluby i restauracje są pełne ludzi, a każda sobota to ogromna ilość szalejących do samego świtu dorosłych i młodzieży. Nawet w szkołach i przedszkolach organizowane są zabawy karnawałowe dla dzieci, tak więc takie przedszkolaki od samego początku wiedzą, że nieodłączną częścią każdego nowego roku powinna być impreza karnawałowa.

karnawał w San Francisco

Autor: Team at Carnaval.com Studios
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie karnawału żniwa mają również działające w każdym większym mieście wypożyczalnie karnawałowych strojów. Ponieważ impreza (zobacz również weselne sukienki) karnawałowa z reguły wiąże się z jakimś przebraniem, to w zasadzie każde dziecko chce w tym dniu coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Wśród chłopaków dominują żołnierze, rycerze i bajkowi bohaterowie, małe dziewczynki preferują raczej stroje księżniczek. Ponieważ karnawałowe bale odbywają się przeważnie raz w roku, to zwyczajnie nie będzie się opłacać kupować na tę okazję specjalnego stroju, szczególnie że dzieciaki w tym wieku szybko rosną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wizyta w jednej z wielu wypożyczalni i zamówienie na zabawę karnawałową tego, co spodoba się naszemu maluchowi. Dobrze udać się tam z dzieckiem, będzie ono mogło zmierzać kilka strojów i zdecydować się na ten, w jakim najlepiej się będzie czuło.

Ostatnio często można spotkać bale karnawałowe dla starszych osób, na których obowiązuje odpowiednie przebranie. Wypożyczalnie również dostrzegły ten trend i zaczęły także oferować stroje karnawałowe dla dorosłych. W przypadku dorosłych zróżnicowanie kostiumów jest dużo większe niż przy maluchach, zwłaszcza że najciekawsze z nich są mocno frywolne i raczej przeznaczone dla większych chłopców i dziewczynek.