Stolica polskiej części Tatr – co trzeba zwiedzić w Zakopanem?

Zakopane, określane zimową stolicą naszego państwa, to miasto tłumnie odwiedzane przez fanów górskiego wypoczynku nie tylko zimą, ale również w lecie. Do bardzo dużej popularności tego leżącego w województwie małopolskim miasta bez najmniejszych wątpliwości przyczyniło się jego położenie na mapie naszego kraju. Zakopane to miasto, które otoczone jest przez najwyższe góry na terenie naszego kraju – Tatry.

Dla zdecydowanej większości miłośników gór tłumnie odwiedzających miasto jest ono tylko punktem wypadowym na malownicze szlaki turystyczne, które wiodą przez najwyższe polskie góry. Popularność Zakopanego jako miasta o charakterze turystyczno-wypoczynkowym bierze swój początek już w XIX wieku. Mimo że od spopularyzowania miasta upłynęło już niemal dwieście lat, jego popularność nie maleje. Dla tak licznie odwiedzających miasto turystów potrzebna jest rozbudowana baza gastronomiczna i noclegowa.

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane uporało się z tym w zasadzie idealnie. Na przyjeżdżających do miasta turystów czeka mnóstwo lokali oferujących doskonałe jedzenie. Wśród nich dużą popularnością cieszą się karczmy o charakterze regionalnym, w których można spróbować lokalnych przysmaków: kwaśnicy lub przyrządzanego na grillu oscypka. Tak samo szeroka jest baza miejsc do spania. Noclegi w Zakopanem znajdziemy w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prowadzonych przez prywatnych właścicieli. Noclegi w Zakopanem mają więc bardzo różny standard oraz ceny na każdą kieszeń.

Kiedy ktoś udaje się po raz pierwszy do Zakopanego, na pewno zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje znajdują się w tym miejscu. Zakopane ma do zaoferowania naprawdę wiele nawet dla tych osób, które nie planują wspinać się na Rysy – zerknij na ofertę Gościny u Maryny . Wokół Zakopanego nie brakuje wielu pięknych dolin, do których przejścia nie potrzeba dużej kondycji. Najpopularniejsza z nich to rzecz jasna Dolina Kościeliska.

Miejscem naprawdę popularnym jest także Morskie Oko – największe jezioro położone w Tatrach.

Jeżeli chcesz poznać rozpatrywane zagadnienie także z innej perspektywy i szukasz analogicznych danych, to więcej zobaczysz w treści (www.kasprowicza13.pl/ferie-zimowe-szklarska-poreba).

Natomiast zimą zapraszają doskonale zorganizowane ośrodki narciarskie. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z licznych miejsc, w którym można pojeździć na nartach. Na wyczerpanych turystów czeka także Aqupark z basenami termalnymi, kręgielnią oraz fitness clubem.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko zobacz jeszcze szczegóły pod adresem (http://astorhotel.pl/kulinaria/), znajdziesz tam inne informacje.

Jeżeli nawet nie potrafimy jeździć na nartach, nie lubimy trwających kilka godzin pieszych wycieczek w Zakopanem na pewno nie będziemy się nudzić.