Sprzedawca, czyli profesja dla osób kreatywnych i jednocześnie stale podążających za modą

Dziewczynki bawiące się w sklep i wcielające się tym samym w rolę ekspedientek, nawet nie przypuszczają, jaki to trudny i wymagający zawód. Nie każdy będzie za ladą czuł się bardzo dobrze i nie każdy udzieli klientowi odpowiednich porad. Wystarczy przejść się po galeriach handlowych, aby sprawdzić rzetelność obsługi. W wyniku takiego doświadczenia może okazać się, że doskonałych ekspedientów jest bardzo mało. Załóżmy, że wchodzimy do sklepu, bo wprzódy na wystawie dostrzegliśmy wspaniałe botki na obcasie i liczymy na zakupy w ciepłej atmosferze.

buty

Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie harmonizować zwłaszcza z damskimi plecaczkami, dlatego specjaliści od sprzedaży powinni zadbać, aby na regałach albo ladach znalazł się liczny ich asortyment. Botki na obcasie, lub te bez, mają pasować zarówno do galanterii skórzanej, jak i do ledwie zakupionej gustownej kurtki. Klient będzie mile zdziwiony, jeśli usłyszy zapytanie, jakie odzienie zakłada najchętniej i najczęściej.

Ta wskazówka z www zagwarantuje Ci to, że odnajdziesz dużo niezwykle użytecznych materiałów – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na tego typu sprawę.

Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko dobór właściwej barwy, ale także jakość i rodzaj wykorzystanego materiału i ciekawy fason. Botki na obcasie będą świetnie komponować się z kusą dżersejową suknią lub skórzaną spódniczką i w ten sposób eksponować nietypowość naszego wyglądu . Dobór właściwego stroju staje się w tym przypadku prymarny i niektórzy powierzą to zadanie styliście. Jedno jest pewne: przykrótka spódniczka lub spodenki w pionowe pasy czy przylegające do ciała legginsy optycznie wydłużą kończyny i dodadzą wysmukłości każdej sylwetce. Najlepsze gatunkowo botki na obcasie bywają wykonane ze skóry naturalnej, ale ich cena jest nieporównywalnie wyższa od tych z tworzywa sztucznego. Gruby portfel niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy dobry sprzedawca śledzi na bieżąco nowości w żurnalach, ogląda filmiki ze światowych pokazów mody, zna najnowsze tendencje, ale i towary dostępne w sąsiednich hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się modnie i za niewielkie pieniądze (zobacz dodatkowe informacje).A w tym sezonie, oprócz tych konwencjonalnych wersji, dostępne są te bardziej udziwnione modele, w sam raz dla pań odważnych, wyznających zasadę: wystawnie i na ostro. Dostępne są pary w monolitowych, ale rażących kolorach lub w gepardzie kropki. Obcasy to szpilka albo mała lub duża koturna, która przywodzi na myśl obuwie noszone jeszcze w czasach Komuny.Jak widać, wybór jest wielki i w takiej sytuacji każdy klient znajdzie coś dla siebie.