Spis największych atrakcji i ciekawostek w Kołobrzegu, znaczenie tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych turystycznych miejscowości nad naszym morzem. Każdego lata przybywają tam setki tysięcy wczasowiczów, zwłaszcza w sezonie letnim miasto to, zresztą trak samo inne nad morzem, na dużo więcej odwiedzających niż mieszkańców. Do Kołobrzegu ludzie przyjeżdżają przede wszystkim dla morza i piaszczystych plaż, generalnie warunki na aktywne spędzenie czasu są tam rzeczywiście wyśmienite.

plaża w Kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można ruszyć w rejs jedną z licznych łodzi i kutrów rybackich, a dla chętnych w ofercie również będzie odległy Bornholn. Nad morzem działają liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, pozwalającego na aktywne spędzanie czasu, podobnie jest na lądzie, gdzie bez problemów można pożyczyć rower i jeździć na nim po okolicy. Nie można także nie pamiętać o życiu rozrywkowym i kulturalnym, oferta różnego rodzaju imprez zwłaszcza w sezonie letnim jest faktycznie duża. Spora ilość dyskotek, restauracji i barów sprawa, że raczej nie można tam narzekać na brak zajęć po powrocie z plaży.

Jednak Kołobrzeg ma jedno jeszcze oblicze, o którym wiedzą tylko zainteresowani. Mianowicie jest jednym z najstarszych i bardzo cenionym uzdrowiskiem wypoczynkowym w naszym kraju.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Grecja) to nierzadko najbogatsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym przypadku – kiedy wejdziesz na ten link, znajdziesz podobne cenne treści.

Bardzo istotny dla tego miejsca jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim bliskość morza – pobyt w Kołobrzegu.

Wiatry które wieją w stronę miasta przynoszą przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo dobrze dobrze na układ oddechowy działa także tak zwany aerozol morski, to znaczy drobne cząsteczki z dużą ilością cennych minerałów. Lecz uzdrowisko Kołobrzeg lubiane jest nie tylko z tego właśnie mikroklimatu, chociaż on ma duże znaczenie na popularność tego miejsca.

Bardzo cenione wśród kuracjuszy są również borowiny, czyli zwyczajnie złoża torfu. Jak potwierdzają liczne eksperymenty, borowina z okolic Kołobrzegu zawiera bardzo dużo cennych substancji biologicznych, mających korzystny wpływ na choroby reumatyczne .

Publikacja, którą właśnie masz okazję czytać to wspaniałe źródło (https://www.karpatkebab.pl/nasze-lokale) informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Z tego też powodu liczne lecznicze ośrodki bardzo często wykorzystują borowinę, oferując wiele najróżniejszych zabiegów z nią w roli głównej.