Samodzielnie przygotowywana biżuteria, czyli handmade dalej modna

Rękodzieło, pomimo dzisiejszych nowoczesnych czasów ma się wspaniale – w dalszym ciągu wiele osób potrafi odpowiednio je doceniać. Da się to zaobserwować szczególnie w wypadku biżuterii oraz wszelkiego typu ozdób.

Modę cechuje to, iż po upływie jakiegoś czasu zawsze powraca. To twierdzenie ma swoje dowody generalnie we wszystkich dziedzinach, których moda dotyka, jak przykładowo ubrania, make up, fryzury, biżuteria (czytaj w serwisie) i tym podobne. Według tej zasady, co da się obserwować na przestrzeni ostatnich lat, handmade biżuteria znowu zyskuje na znaczeniu, czasem nawet dosłownie: szczególnie te tworzone przez modne szafiarki zyskują całkowicie zawrotne ceny. Jednak takiej biżuterii wcale nie musimy kupować: wystarczy trochę talentu, aby zrobić są samemu. Jeżeli chcemy się tego uczyć wystarczy dostęp do internetu: online da się wyszukać mnóstwo filmów z instruktażem i szczegółowych opisów co należy po kolei robić, aby wyszła nam z tego upragniona biżuteria. Elementy, z których się ją wykonuje wcale nie są drogie, więc bez kłopotów możemy na grosze obficie wypełnić swoją szufladę z biżuterią – pracownia rękodzieła Handmade Kasi.

ubrania - image

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Zdaje się, iż najbardziej popularnym elementem biżuterii, jaki da się samemu zrobić są kolczyki handmade. Może wynika to stąd, że do ich stworzenia wystarczy mieć specjalny mechanizm (sztyft oraz motylka albo specjalistyczną zawieszkę), kawałek modeliny lub paciorki czy co tam jeszcze chcemy nosić w uszach. Te elementy służące do robienia kolczyków można bezproblemowo kupić w licznych sklepach albo online na naprawdę niewielkie pieniądze – zdecydowanie polecam.

Taka biżuteria to również doskonały prezent dla najbliższych: można stworzyć niepowtarzalne egzemplarze dopasowane do wymagań danej osoby, takie, które na pewno będą się podobać.