Rodzaje skarpet – w jaki sposób wybrać skarpety dla siebie?

Jeżeli mamy już odpowiednie obuwie, musimy koniecznie zatroszczyć się o dobór właściwych skarpet.
To nieduża a także specyficzna część garderoby, jaka gra kluczową rolę w uprawianiu sportu.

Bez odpowiednich skarpet można zatrzymać działanie technologii wykorzystanych w naszych butach. Nawet gdy buciki oddychają – nasze stopy nie . Brak należytych skarpetek może nawet prowadzić do nieprzyjemnych otarć, dlatego musimy w nie zainwestować. Najistotniejszymi zaletami skarpet sportowych jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, amortyzacja stóp i zmniejszanie nieprzyjemnego tarcia. Ponadto grubsze skarpetki mogą być wykorzystane do lepszego dopasowania stopy do obuwia. Powinno kierować się uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane, bowiem to on zapewnia ich odpowiednie właściwości.
image - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym rozróżnieniem skarpet Mondo Calza może być ich przeznaczenie – nie musimy frapować się wówczas z jakiego zostały wykonane materiału – wystarczy uwierzyć ekspertom, którzy wybrali za nas właściwe skarpetki do konkretnego użytkowania. Skarpetki do codziennego użycia można wykorzystywać przez okrągły rok. Przeznaczenie ich to użytek codzienny a także podstawowe odmiany aktywności – dla przykładu bieganie i fitness. Utrzymują one stałą temperaturę stopy, ochraniając tym samym przed zbytnim poceniem, mogącym doprowadzić nawet do groźnych odparzeń.

Skarpetki są wzmacniane na piętach, by podnieść uczucie stabilności i zagwarantować ochronę przed przetarciem. Rozciągliwe elementy utrzymują skarpetkę we właściwym miejscu, zapobiegając przemieszczaniu się a także zsunięciu jej ze stopy.