Rodzaje skarpet – w jaki sposób wybrać skarpety dla siebie?

Jeżeli mamy już odpowiednie obuwie, musimy koniecznie zatroszczyć się o dobór właściwych skarpet.
To nieduża a także specyficzna część garderoby, jaka gra kluczową rolę w uprawianiu sportu.

Bez odpowiednich skarpet można zatrzymać działanie technologii wykorzystanych w naszych butach. Nawet gdy buciki oddychają – nasze stopy nie . Brak należytych skarpetek może nawet prowadzić do nieprzyjemnych otarć, dlatego musimy w nie zainwestować. Najistotniejszymi zaletami skarpet sportowych jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, amortyzacja stóp i zmniejszanie nieprzyjemnego tarcia. Ponadto grubsze skarpetki mogą być wykorzystane do lepszego dopasowania stopy do obuwia. Powinno kierować się uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane, bowiem to on zapewnia ich odpowiednie właściwości.
image - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym rozróżnieniem skarpet Mondo Calza może być ich przeznaczenie – nie musimy frapować się wówczas z jakiego zostały wykonane materiału – wystarczy uwierzyć ekspertom, którzy wybrali za nas właściwe skarpetki do konkretnego użytkowania. Skarpetki do codziennego użycia można wykorzystywać przez okrągły rok.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące notki na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis podkolanówki uciskowe 1 stopnia.

Przeznaczenie ich to użytek codzienny a także podstawowe odmiany aktywności – dla przykładu bieganie i fitness. Utrzymują one stałą temperaturę stopy, ochraniając tym samym przed zbytnim poceniem, mogącym doprowadzić nawet do groźnych odparzeń.

Skarpetki są wzmacniane na piętach, by podnieść uczucie stabilności i zagwarantować ochronę przed przetarciem. Rozciągliwe elementy utrzymują skarpetkę we właściwym miejscu, zapobiegając przemieszczaniu się a także zsunięciu jej ze stopy.