Rewelacyjne wczasy w Sopocie

Sopot jest jednym z trzech miast przynależnych do aglomeracji nazywanej Trójmiastem. Sopot znajduje się pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej słynną miejscowość wypoczynkową w regionie. Oglądając oferty na bank warto wziąć pod uwagę Sopot i stosownie wcześniej zarezerwować noclegi albo wynająć pensjonaty wypoczynkowe nad Bałtykiem.

Krzywy Domek w Sopocie

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarazem, jako miejscowość turystyczna jak i miejscowość lecznicza. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (pięćset dwanaście metrów).

Przy molo wznosi się otworzona do obejrzenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami uzdrowiskowymi, muszlą koncertową i fontanną. Tutaj ma swój początek główny sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, nazywana potocznie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i znajdują się przy nim kina, teatr, znane kluby, kawiarnie i kramy lokalnych artystów. Mieści się także tutaj szokujący swoją konstrukcją Krzywy Domek.

Miej na uwadze, że podobne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne informacje (https://karpackiepokoje.pl/sala-konferencyjna-krosno/) i przez to zgłębisz więcej detali na opisywany temat.

Sopocki Zakład Balneologiczny przyozdobiony jest przez różnego rodzaju witraże i rzeźby i proponuje kuracjuszom uzdrawiające kąpiele solankowe oraz inhalacje (szerzej pod adresem – ).Do najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko potocznie określane „Górą Zamkową” bądź „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarz żydowski z tysiąc dziewięćset trzynastego roku, Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na fanów aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka mnóstwo atrakcji: lodowisko mieszczące się na lądowej stronie mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, park wodny, boiska siatkówki plażowej i szansa uprawiania wielu sportów wodnych.

Najistotniejszą aranżowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na estradzie Opery Leśnej grają zarazem polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które są organizowane w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest też gospodarzem istotnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje – odniesienie).

Do szczególnie cennych rejonów w najbliższych okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy a także Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Typując Sopot na miejsce spędzenia wakacji trzeba zarezerwować ciut czasu na zwiedzenie również Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam popularną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Prócz tego do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową bądź pieszo piaszczystym brzegiem.