Rewelacyjne wczasy w Sopocie

Sopot jest jednym z trzech miast przynależnych do aglomeracji nazywanej Trójmiastem. Sopot znajduje się pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej słynną miejscowość wypoczynkową w regionie. Oglądając oferty na bank warto wziąć pod uwagę Sopot i stosownie wcześniej zarezerwować noclegi albo wynająć pensjonaty wypoczynkowe nad Bałtykiem.

Krzywy Domek w Sopocie

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarazem, jako miejscowość turystyczna jak i miejscowość lecznicza. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (pięćset dwanaście metrów).

Przy molo wznosi się otworzona do obejrzenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami uzdrowiskowymi, muszlą koncertową i fontanną. Tutaj ma swój początek główny sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, nazywana potocznie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i znajdują się przy nim kina, teatr, znane kluby, kawiarnie i kramy lokalnych artystów. Mieści się także tutaj szokujący swoją konstrukcją Krzywy Domek.

Miej na uwadze, że podobne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne informacje (https://karpackiepokoje.pl/sala-konferencyjna-krosno/) i przez to zgłębisz więcej detali na opisywany temat.

Sopocki Zakład Balneologiczny przyozdobiony jest przez różnego rodzaju witraże i rzeźby i proponuje kuracjuszom uzdrawiające kąpiele solankowe oraz inhalacje (szerzej pod adresem – ).
Do najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko potocznie określane „Górą Zamkową” bądź „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarz żydowski z tysiąc dziewięćset trzynastego roku, Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na fanów aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka mnóstwo atrakcji: lodowisko mieszczące się na lądowej stronie mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, park wodny, boiska siatkówki plażowej i szansa uprawiania wielu sportów wodnych.

Najistotniejszą aranżowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na estradzie Opery Leśnej grają zarazem polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które są organizowane w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest też gospodarzem istotnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje – odniesienie).

Do szczególnie cennych rejonów w najbliższych okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy a także Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Typując Sopot na miejsce spędzenia wakacji trzeba zarezerwować ciut czasu na zwiedzenie również Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam popularną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Prócz tego do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową bądź pieszo piaszczystym brzegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*