Relaks i odpoczynek nad Bałtykiem, atrakcje i propozycja noclegów w okresie wakacji.

Lato przede wszystkim będzie się kojarzyć z plażą, słońcem i ciepłym morzem. I rzeczywiście duża część wypoczywających w letnim okresie wypoczywa właśnie nad naszym Bałtykiem. Pomimo że wiele osób trochę narzeka na ilość ludzi, wysokie ceny i niepewną aurę, to i tak co roku tysiące turystów przybywają zrelaksować się na długim na kilkaset kilometrów pasie czystych, jednych z najpiękniejszych na świecie plaż.

morze w Kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Ale pas wybrzeża to nie tylko piasek i woda, to również dużo innych atrakcji, dzięki jakim nikomu chyba nie będzie się nudziło podczas urlopu. Na aktywnych piechurów i rowerzystów czekają tysiące kilometrów szlaków pieszych i rowerowych. Wielbiciele koni z pewnością odwiedzą jedną z licznych stadnin, a lubiący czuć adrenalinę mają do wyboru przynajmniej kilka sportów ekstremalnych. Będąc nad morzem nie można się nie przepłynąć statkiem, z każdego portu wypływają liczne jednostki na krótsze lub dłuższe rejsy, połączone niekiedy z aktywnym łowieniem ryb. No i rzecz jasna lato nad morzem to również mnóstwo różnych imprez kulturalnych i sportowych, odbywających się w większości kurortów.

wypoczynek w hotelu

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

Tak duża popularność wybrzeża połączona jest z dobrze rozwiniętą bazą noclegów. Ponieważ sezon wakacyjny trwa jedynie krótkie dwa miesiące, to w tym okresie czasu nad morze chcą się wybrać wszyscy, warto więc o znalezieniu noclegu pamiętać nieco wcześnie. Do wyboru dla turystów są przede wszystkim liczne kwatery prywatne i domki wypoczynkowe. Ich ceny są dość różnorodne, zależnie od wielkości i standardu, ale przeważnie każdy coś w odpowiednim przedziale coś dla siebie znajdzie.

Trochę droższe będą apartamenty i pensjonaty, lecz one z kolei oferują dużo wyższy standard wypoczynku. Najwyższą półkę miejsc noclegowych stanowią hotele, tu ceny za dobę kończyć się mogą nawet na pięciuset złotych za osobę, ale za to standard będzie najwyższy – w końcu czterogwiazdkowy hotel blisko morza w Kołobrzegu powinien do tego zobowiązywać. Jeśli w czasie planowania urlopu trochę wcześniej się rozpocznie szukanie noclegu, to na pewno można będzie znaleźć odpowiedni co do poziomu i finansowych możliwości.