Publikacje przedstawiane przez lektora

Czytanie książek to jedna z najogromniejszych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często brak nam czasu, by usiąść z papierową wersją książki, czy też po prostu problem ze wzrokiem nie zezwala na czytanie dziesiątek stronic na dzień. Na szczęście powstały audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to książka odczytywana przez lektora, która z edycji papierowej została zmieniona w edycję audio. Jest kilka różnych formatów tych nagrań, jak również rozwiązań na ich odsłuchiwanie.

książka i okulary

Autor: Marko Polo
Źródło: http://www.flickr.com
Atutem audiobooka jest to, że można go słuchać podróżując samochodem, pociągiem, samolotem, leżąc na plaży, czy uprawiając jogging. Zapracowani Polacy, którym brakuje czasu na kanapową lekturę, stanowią chłonny rynek dla audioliteratury.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://pizzahut.pl/restauracje/tarnow), która zawiera wciągające informacje na ten temat – będą one z pewnością godne uwagi.

W europejskich księgarniach sekcje z pisarstwem audio pochłaniają coraz więcej miejsca.

Przeważnie książka, na przesłance której powstaje wersja audio jest skrócona o długie, nieciekawe opisy i zostawia się jedynie to, co ważne dla współczesnego adresata. Dźwiękowego tłumaczenia doczekało się sporo form literackich. Nagrywane są wiersze, baśnie, powieści obyczajowe, kryminały, science fiction, bądź biografie. Na polskim rynku gwałtownie wzrosła liczebność audiobooków. Niektóre czytane są przez sławnych aktorów, inne przez profesjonalnych lektorów, a słuchanie ich to wielka przyjemność.

książka

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną wziętością cieszy się audiobook Boży Bojownicy. Jest to opowieść przygodowo historyczna o życiu młodego magika, medyka, łobuza i uwodziciela. Miły i szlachetny główny bohater jest po wielokroć poszukiwany, chwytany, zatrzymywany, wybawiany, obarczany zadaniami, nagradzany i wciąż zakochany. Potrafi zrealizować każdą misję, umie wybrnąć z największych opałów, czy to dzięki swemu rozumowi i zdolnościom, czy też dzięki licznym towarzyszom. Jest to powieść historyczna z detalami science fiction. Fabuła opowieści dzieje się się w Czechach i na Śląsku. Akcja Bożych Wojowników (dalsze publikacje) rozgrywa się w bardzo szybkim tempie. Dzieje wojny husycko-katolickiej zręcznie są wplatane w całościową akcję powieści, przez co nie traci ona na atrakcyjności, lecz staje się bardziej ciekawa, bogatsza.