Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w aktualanych czasach jako uroczystość typowo komercyjna.

Otrzymanie sakramentu pierwszej komunii świętej stało się imprezą komercyjną. Nakłady pieniężne związane z owym wydarzeniem niejednokrotnie przewyższają wyliczenia rodziców. Kupno alby, sukienki komunijnej i wszelakich załączników potrzebnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii i zorganizowanie przyjęcia wiąże się z wysokimi kosztami. Koszty powiązane z pierwszą komunią świętą zaczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dzieciątko, by móc dołączyć do tego sakramentu, obowiązkowo musi mieć różaniec, świecę oraz książeczkę do modlitwy.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Owe zakupy wiążą się z wydatkiem około 60 zł. Od paru lat w kościele katolickim dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w takich samych szatach, jakimi są alby. Kiedyś każda z dziewczynek mogła być odziana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garniturki, co łączyło się z tym, że podczas mszy panowała mała rewia mody. Alby i jednakowe sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym wyjściem, wszystkie mluchy wyglądają tak samo, nie ma przepychu i niepotrzebnego strojenia się. Ale w multum parafiach narzuca się kupno alb i sukienek komunijnych w jednej danej firmie, by wszystkie były identyczne.

Wiąże się to z tym, że rodzice nie mają możliwości szukania mniej kosztownej opcji kupna. Średnio owy strój kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym trzeba dodać jeszcze obuwie, pelerynę i ubranie na zmianę . U dziewczynek zazwyczaj są to sukienki, a dla potomków popularne garnitury. I tutaj również należy wyjąć z portfela blisko 200 zł. Rajtuzki, rękawiczki, torebka na różaniec i książeczkę, poza tym wianek na głowę, wydaje się, że są to drobiazgi, ale one też kosztują. Każdy rodzic pragnie, aby ten dzień zapisał się w pamięci jego pociechy.

Temu też robione są imprezy komunijne. Aby w maju można było urządzić przyjęcie komunijne, należy dokonać rezerwacji już sporo wcześniej, gdyż na miesiąc przed uroczystością możemy już nic nie znaleźć.

Jeżeli ciekawi Cię ta problematyka, to poczytaj tutaj pozostałe informacje na ten wątek. Będą równie ciekawe i zostaną Ci w głowie na długo.

Uroczystość komunijna to głównie obiad plus kawa i ciasto. Za 3-4 godziny uroczystego świętowania musimy zapłacić około 80 zł za gościa. Dużo restauracji proponuje swym gościom tańszą opcję np.

Jeżeli szukasz ciekawych danych na omawiany temat, to starannie przeanalizuj polecany artykuł (https://www.jagna.pl/biustonosze-zapinane-z-przodu-c-23_97.html), który ma warte uwagi informacje.

z swoimi wypiekami. Zapraszając na święto komunijne 20 osób wydamy za nich prawie 1600 zł (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie na