Przygotowujemy się do bycia przedsiębiorcą?

Gdy mamy otworzyć własny biznes, jednym kluczowych kroków na liście naszych działań powinna być analiza konkurencji. Należy sprawdzić czy na obecnych rynku funkcjonują już firmy, które proponują podobne usługi, jakie są ich mocne i słabe strony. Następnie jeśli zdecydujemy się na dany biznes, chociażby produkty dla dzieci, warto poszukać inspiracji. Możemy wejść na na przykład WP dla dzieci, gdzie znajdziemy puzzle, kolorowanki, komiksy i szereg innych atrakcji dla najmłodszych.

akumulator żelowy

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Prócz inspirujących adresów takich jak WP dla dzieci oraz podobnych stron, które mogą nakierować nas na odpowiedni tor biznesowy, dobrze jest też przygotować bazę adresów, która uprości załatwiania różnych spraw. Na takiej liście mogą znaleźć się kontakty do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, bądź instytucji certyfikujących w Polsce- Warto stworzyć też bardziej zaawansowaną bazę, dopasowaną do naszej branży – na tej liście możemy zamieścić na przykład CODGiK. Niezwykle pomocny również kalendarz kontaktów z firmami, instytucjami i urzędami. Zapisując w kalendarzu kontaktów kiedy wysyłaliśmy pismo do CODGiK oraz czego dotyczyło można stwierdzić ile jeszcze będzie trwało załatwianie naszej sprawy.

Musimy równieżsprawdzić czy w naszym przypadku będzie potrzebna będzie kasa fiskalna. Może okazać się, że musimy mieć nawet kilka tego rodzaju urządzeń. Wtedy najlepiej zaznajomić się z ofertą Elzab, czyli polskim przedsiębiorstwem informatycznych, specjalizującym się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kas. Co ciekawe, kasy fiskalne Elzab jako pierwsze w Polsce zostały dopuszczone do obrotu handlowego. Od wielu lat firma ta rozwija się nie tylko w produkcji kas fiskalnych, ale również w produkcji zaawansowanych maszyn i systemów kasowych, jak również akcesoriów wykorzystywanych do rejestracji i zarządzania sprzedażą- akumulator żelowy. Zatem jeżeli lubimy sprawdzone rozwiązania i stawiamy na współprace z poważnymi przedsiębiorstwami, z pewnością będzie to odpowiedni wybór. Trzeba także sprawdzić jakie inne sprzęty będą konieczne do świadczenia przez nas usług czy uruchomienia produkcji. Jeśli na przykład na liście zakupów ma miejsce akumulator żelowy, warto sprawdzić jaka jest standardowa cena takiego urządzenia. Najlepiej będzie jednak wstrzymać się z zamówieniem do otworzenia firmy, bowiem taki akumulator żelowy, albo inne urządzenia potrzebne w firmie można kupić na fakturę i tym samym zapłacić mniejszy podatek dochodowy.