Przeznaczenie przyczep do samochodu

Przyczepki to pojazdy drogowe, które jednak nie mają własnego motoru. By mogła się poruszać musi być holowana przez inny pojazd, który taki napęd posiada.

Nie każdy samochód jest w stanie holować jakąkolwiek przyczepę, ograniczeniem może być masa przyczepki, którą wolno ciągnąć. Aby móc ciągnąć przyczepę konieczny jest hak holowniczy.
Producent przyczep samochodowych proponuje przyczepki jednoosiowe, bądź dwuosiowe.

Ten ciekawy wpis (https://elforrest.pl/kategoria-produktu/skorzane-portfele-damskie/) spodobał Ci się To fantastycznie, ponieważ na kolejnej witrynie przygotowaliśmy dla Ciebie więcej tego typu wiadomości.

Przyczepy lekkie towarowe przeznaczone do przewozu ładunków przestrzennych, jak też przyczepki do transportu quadów, motorów, przyczepy stosowane w kampaniach reklamowych służące jako ruchomy baner. Istotą bezpieczeństwa w wypadku każdej przyczepy, niezależnie od jej typu, jest podwozie.

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Osobliwym wariantem przyczep są przyczepy podłodziowe. Wykonywane są na podstawie profili aluminiowych. Konstrukcja przyczepki jest skręcana, co przynosi lepszą giętkość przyczepki, polepszając tym samym jej postępowanie na drodze – użyteczna treść.
Przyczepki z dwiema ośkami hamowanymi, z hamulcem najazdowym do maksymalnej ładowności 2700kg przeznaczone są do transportu łodzi motorowych i żaglowych. Występują w okazałej palecie gabarytowej, o przeróżnych ładownościach i wyposażeniu. Konstrukcja przyczepy oparta jest na profilach aluminiowych łączonych sprzęgami śrubowymi. Użycie złączeń śrubowych zapewnia możliwość elastycznej konfiguracji przyczepy pod indywidualnych wymogów – Blyss.

Całość budowy jest ochroniona antykorozyjnie osłonkami galwanicznymi.
Odpowiednia przyczepka musi być nie tylko pojemna i posiadać dużą przestrzeń, jednak powinna zapewniać bezpieczeństwo ludziom prowadzącym pojazd.