Projektanci mody. Czy ciągle mają słuszność?

Jak to jest z tą modą, która ciągle przegląda naszą szafę kontroluje, lustruje, co tam mamy, jakie zmiany zaszły i czy na lepsze, a może teżna gorsze, i jakie są nasze plany, czy poddamy się nowym tendencjom , czy też nie, lepiej będzie jak obierzemy swój własny kierunek, pójdziemy własną ścieżką, nie będziemy wzorować się na tymczasowej modzie, która pryśnie zaraz, jak bańka mydlana i przyjdzie coś nowego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest taka, że nie nie ma sensu polegać tylko na nowych trendach mody, bo można wyjść na tym źle. Jeśli kilka lat wstecz jakiś projektant mody wieszczył, iż spodnie materiałowe damskie to już przeżytek to dopiero po czasie wiadomo jak nie miał racji. Ten krój ma się bardzo dobrze. Takie przedstawianie swoich wizji jest podobne do wieszczenia futurologów, którzy przewidują, iż za tyle i tyle lat jakiś kraj zniknie z map, a za sto lat jeszcze jakiś będzie globalną potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest głupie, gdyż nieczęsto się sprawdza, z drugiej strony ten sam „jasnowidz” za

Modelka

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już żył, więc może teraz przedstawiać różnorakie wizje przyszłości (niebieskie spodnie materiałowe damskie).

Identycznie sprawa się ma z kreatorami mody, którym się wydaje, iż pozjadali wszystkie rozumy, i że to, co powiedzą na pewno się spełni. Twierdzą, że spodnie sportowe damskie przestaną istnieć, a sztruksy damskie przeobrażą się w coś w stylu skafandra kosmonauty. Takie wizje wydaja się śmieszne, ale przecież można fantazjować. Tak samo, wielu z nich jeszcze kilka lat temu mówiło, iż spodnie wizytowe damskie staną się zbyt zbliżone do męskich, tak bardzo, że aż ciężko będzie je rozróżnić. Jak widać, to, jak i wiele innych prognoz nie weszło w życie. A więc, czy opłaca się słuchać specjalistów w dziedzinie mody? (spodnie na specjalne okazje dla kobiet).

Niekoniecznie, gdyż każdy z nas wie, co jest dla niego dobre, w jakim stroju czuje się dobrze, co może założyć na konkretną ceremonię, a co w trakcie innej okazji nie pasuje. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że są projektanci, którzy faktycznie mogą nam pomóc, potrzeba właściwie jednej rzeczy: wzajemnego zrozumienia. Powinniśmy zaakceptować wizję zawodowca|, a on również powinien wziąć pod uwagę nasz indywidualny gust i nasze wybory. Dzięki takiej kooperacji można osiągnąć świetne efekty.