Popularne fryzury na lato

Fryzjerskim hitem tego lata będzie pozorny nieład i styl „prosto z plaży”. Ten rodzaj fryzury nie ma nic wspólnego z tradycyjnym skrętem, lokami tudzież tak popularnymi ostatnio falami. To idealna propozycja zarówno do włosów delikatnych, którym dodaje objętości, jak i bardziej niesfornych, prostych, ponieważ pomaga je zdyscyplinować.

Najtrafniej można by go określić kontrolowanym nieładem. Lecz ten pozory bałagan wymaga też od nas paru zabiegów z naszej strony . W zależności od czasu jakim dysponujemy, dobrze jest albo zapleść przed snem warkocze, rano je rozpleść, delikatnie przeczesać palcami i utrwalić sprayem, lub po umyciu i wysuszeniu zakręcić włosy na lokówkę lub prostownicę, wyjąć pojedyncze pasma, delikatnie pognieść dłońmi a następnie nałożyć kosmetyk do stylizacji. Do stworzenia plażowych fryzur typu beach waves powstały wyjątkowe kosmetyki (żele, pudry, spraye i lakiery). Efekt, który dzięki nim uzyskamy, potocznie nazywa się „next day hair”. Profesjonalne kosmetyki do włosów na pokazach mody dominują puszyste fryzury. Jednak jak nadać lekkości włosom tak aby nie przypominały kasku? Ta kwestia nurtuje od lat naukowców w laboratoriach firm fryzjerskich. Właśnie pojawiły się profesjonalne produkty do włosów.

Fryzura , stylizacja AUDREY HEPBURN

Autor: Artego
Źródło: Artego

Jednym z nich jest aktywator do spłukiwania, którego parę kropel dodajemy do naszej codziennej odżywki tudzież jedwabiu do włosów – . Jeśli marzy nam się zmiana na włosach możemy zakupić kolorowe kredy do włosów. Możemy je podziwiać na włosach do trzech myć, dlatego idealnie nadają się na weekend. Aby mimo wszystko nie przekroczyć delikatnej granicy kiczu, wybierzmy na monochromatyczność. Kondycja włosów na tym nie ucierpi, bo kredy działają powierzchniowo. Ich aplikacja jest prosta. Podkładamy pod wybrane pasmo papierowy ręcznik, przeciągamy kredą i…gotowe. Efekt naszych poczynań wskazane jest dodatkowo utrwalić lakierem.

Uwaga: grunt aby fryzura nie była zbyt wypracowana. Włosy nie mają przypominać hełmu, ani blachy wygładzonej żelazkiem. Jeśli lubimy prostownicę, na czas letni nie korzystajmy z niej często, a układajmy włosy na szczotce. Będą „odbite” od nasady głowy, przez co unikniemy efektu płaskich włosów, jak przy żelazku.