Podstawowe informacje o zaletach, jakie jakimi się charakteryzuje bardzo dobry naturalny materiał, to znaczy zwykła wełna.

Wełna to jeden z najlepszych materiałów pochodzenia naturalnego, wykorzystywanych do produkcji ubrań. Jej właściwości od setek lat są znane, bo już wtedy ludzkość się nauczyła z sierści niektórych gatunków prząść cieniutkie nitki, a nich różnego rodzaju materiały.

W szczególności moda męska

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

ją wykorzystuje, choć także panie chętnie noszą najróżniejsze wełniane elementy odzieży. Lecz to tak naprawdę garnitury, marynarki i eleganckie spodnie szyte są przeważnie z wełny wysokiej jakości, poza tym stosowana jest do wytwarzania cieplejszej odzieży takiej jak płaszcze, czapki, szaliki i grubsze swetry. Wełna jako materiał charakteryzuje się wieloma pożądanymi właściwościami. Po pierwsze bardzo dobrze będzie chronić przed chłodem, stąd też jej popularność w kolekcjach zimowych. Lecz także bardzo dobrze odprowadza wilgoć, co z kolei sprawia, że i w lecie odzież z tego materiału świetnie się sprawdza. Niektóre z rodzajów wełny są niezwykle komfortowe nawet przy największych upałach, sporo przewyższając tak chwalony przez wielu len.
Wełna parzona (zobacz: lamalama.pl/będzie także materiałem bardzo wygodnym do noszenia. Włókna wełny są sprężyste, co powoduje, że ubrania tak bardzo się nie mną, jak to ma miejsce przy bawełnie, i nie wymagają przy tym aż tak częstego prasowania.

Kolejnym plusem jest to, że wełna prawie wcale nie chłonie zapachów, a posiada nawet niewielkie zdolności do samooczyszczania. Przez to wełniana odzież nie będzie wymagać aż tak częstego czyszczenia czy też prania, które jednak w pewien sposób niszczą tkaniny. Ostatnią z bardzo dużych zalet wełnianych materiałów jest możliwość pochłaniania wilgoci. Przez to nawet mokre ubrania z wełny długo utrzymują cieplny komfort, czego nie można powiedzieć o innych popularnych tkaninach. Wełna jest oferowana w wielu różnych rodzajach i odmianach, różniących się nie tylko pochodzeniem z danego gatunku, lecz również technologią zrobienia. Duże zainteresowanie zaczynają także zdobywać mniej popularne gatunki wełny, na przykład zalicza się do takich wełna gotowana, więcej informacji znajdziecie tutaj: aktualna oferta wełny gotowanej.