Planujemy ogród

Praktycznie każdy z nas chciałby posiadać ogród bezobsługowy a także niedrogi (w zrealizowaniu oraz utrzymaniu), a równocześnie pełen zadbanych roślin, śliczny o każdej porze roku oraz efektywny. Nie łatwo jest to wszystko pojednać.

Jednak najistotniejsze, aby zaaranżować go zgodnie z przemyślanym projektem oraz wykonać wszystkie roboty w należytej kolejności.
topex

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Domek czy ogród – co w pierwszej kolejności? Większa część inwestorów najpierw skupia się na budowie domu, a dopiero potem – na zagospodarowaniu działki. My doradzamy – niech ogród rośnie razem z siedliskiem. Minęły już czasy, gdy ekipa w trakcie wznoszenia budynku unicestwiała całą parcelę. Gdy projekt ogródka powstaje równolegle z planem budynku, niektóre jego fragmenty, np.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej ciekawej witryny – kontynuuj czytanie (http://www.lexadesign.pl/metamorfoza/) bez przeszkód, by móc zapoznać się z innymi wpisami na podany temat.

taras, możesz zaplanować tak, ażeby do perfekcji wtapiały się w otoczenie. Co więcej jeżeli większe roboty ziemne na działce przeprowadzimy w czasie budowy budynku, na etapie jego wykańczania nie będzie trzeba brnąć w błocie, a niezadługo będzie można się radować podwójnym rezultatem. Odpowiednie przybory zakupisz w Bass Polska- bass.

Jeśli zaś domek już stoi, w sezonie zimowym trzeba zająć się planowaniem ogrodu (wiosną będzie można zaraz przystąpić do prac). Jeśli jest nieduży i rośnie na nim trochę drzew, zadanie jest ułatwione. Kiedy parcela jest całkowicie pusta, bez drzew jak też uzbrojenia w media – założenie ogródka pochłonie znacznie więcej czasu jak też funduszy. Wtenczas na początek wyselekcjonuj stosowny panel ogrodzeniowy.
Organizując ogródek we własnym zakresie, pamiętajmy, iż najefektowniej przedstawia się wielopiętrowy układ roślinek (w głębi – hen w polu widzenia – sadzi się większe egzemplarze, na przykład drzewa, krzewy, przed nimi byliny, natomiast najbliżej widza rośliny płożące) i zestawienie rodzajów o odmiennym pokroju – np. strzelistych z tymi o przewieszających się pędach. Zakup niezbędne narzędzia Topex.

namioty ogrodowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez projektu ani rusz. Gdy urządzanie ogrodu rozpoczniemy od wykonania planu zagospodarowania i ustalenia kolejności prac, unikniemy błędów i zoptymalizujemy działania-

W miejscu, gdzie będą wykonywane wykopy, zawczasu będzie można ściągnąć wierzchnią, żyzną warstwę ziemi (przyda się później w trakcie sadzenia roślin). Realne stanie się też oszacowanie wydatków robót i zaprojektowanie ich zgodnie z wyznaczonym budżetem. Na koniec planujemy takie składniki jak namioty ogrodowe.