Pierścionek zaręczynowy

Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu wesela a także narodzinach potomka są jednym z najczęściej przywoływanych oraz najszczęśliwszych momentów w życiu zakochanych w sobie ludzi.
Facet oświadczając się damie, przekazuje jej pierścień zaręczynowy.

mierzenie centymetrów

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory
facet

Autor: Ravel
Jest to ważny moment, zaś przyjęcie pierścienia oznacza zgodę kobiety a także przyjęcie oświadczyn, obwieszcza ślub obojga. Nie bez przyczyny tak dużą uwagę przymocowuje się do wyglądu pierścienia, który od do tej chwili staje się nie tylko najistotniejszym a także najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Panny Młodej, jednakże przez wiele lat również przypomina o wspólnej miłości, a z biegiem czasu staje się także pamiątką rodzinną, przekazywaną z babci na wnuczkę.

Historia zaręczynowych pierścionków sięga aż starożytnego Egiptu. To tam dwa tysiące lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścienie, a używano do tego zwyczajny drut. Dopiero później do tworzenia pierścionków Egipcjanie zaczęli używać szlachetnych materiałów jak: brąz, róg. Obrączki metalowe na znak poważnych planów oferowali swym wybrankom zamierzchli Grecy a także Rzymianie. Przez długi okres w Rzymie złote pierścionki zarezerwowane były wyłącznie dla ludzi, o wysokim statusie społecznym: medyków, senatorów. Dopiero, gdy ów element precjozów im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na wkładanie pierścieni np. ze złota otrzymywały także osoby zakochane.

Ten tekst jest naprawdę interesujący? Sądzimy zatem, że spodoba Ci się także kolejna strona (http://lamalama.pl/), gdzie znajdziesz sporo dodatkowych szczegółów.

Wtedy też pierścienie zaczęto ozdabiać cennymi kamieniami. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest zadaniem prostym, a każdemu mężczyźnie zależy na tym, ażeby w oczach oblubienicy był on perfekcyjny, stanowił spełnienie jej marzeń.

Pierścionek Infinity to wybór idealny.

Chcesz zgłębić prezentowany problem pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły (http://www.lamalama.pl/wlokniny.html).

Pamiętajmy jednakże, że pierścionki zaręczynowe mają wymiar wyłącznie symboliczny, natomiast to, co jest najważniejsze, to miłość, która połączyła dwoje ludzi.