Pamiętajmy o tym, by wybierać dobre buty

Wiele lat temu nie mieliśmy butów – my w sensie nasi prapraprzodkowie. Biegano boso i stopy musiały przywyknąć do tego, że chodzenie nie zawsze jest przyjemne. Jednak teraz nie musimy przyzwyczajać naszych nóg do jakiś niekomfortowych warunków, w dzisiejszych czasach każdego dnia wzuwamy buty.

buty

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście zdarza się, że chodzimy boso po plaży albo po trawie, jednak w trakcie standardowego dnia stawiamy na odpowiednie obuwie. Na każdą porę roku wybieramy inne.

Nie zwlekaj i zobacz w najnowszej treści (http://sitodruk-maszyny.com/Modul_Flokowy.html), w jaki sposób podchodzi do takiego zagadnienia inny redaktor – jego post też jest bardzo ciekawy!

Czasem potrzebne są wysokie i ciepłe kozaki, bo mamy minusowe temperatury na zewnątrz, a w innym wypadku wkładamy na nogi japonki, czyli buty, które mają doprowadzić do tego, że nie będzie nam za ciepło, bo latem bardzo chętnie pochodzilibyśmy bez obuwia. Jednak nie zawsze tak można, więc często wkładamy sandały. Poza obuwiem na zimę i tymi na gorącą porą roku jest również całe mnóstwo obuwia na przejściowe pory roku, to znaczy mamy buty na wiosnę i na jesień. Tu dużo zależy od tego, jaki rodzaj życia prowadzimy. Część osób kupuje tylko sportowe obuwie, a inni ludzie kupują eleganckie pantofle, bo jedynie one będą pasowały do tego, co postanowiły na siebie ubrać. Mimo, że oczywiście dzisiejsza moda jest niesamowicie zróżnicowana i do garnituru można włożyć adidasy, to jednak nie wszyscy chcą i mogą sobie pozwolić na tego typu ekstrawagancję. Sporo ludzi wybiera jednak klasyczną elegancję, która potrzebuje dobrze dopasowanego obuwia.

Pozująca modelka

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy je na naszych stopach
Kiedy wybieramy buty powinniśmy się zastanowić, do czego je włożymy. Czasem słychać, że butów nigdy za wiele, ale jeżeli tylko kupujemy buty a później ich nie zakładamy, to w sumie, po co marnotrawić w ten sposób pieniądze? Należy przejrzeć swoje buty i zastanowić się, które buty są okej, które nie są zbyt znoszone. Część należy oddać, a niektóre po prostu się pozbyć. Dodatkowo powinniśmy pomyśleć, czy nie przydatne byłyby nam jakieś nowe buty, które będą bardziej klasyczne. Bo czasem brak nam pewnych podstawowych, takich uniwersalnych butów, które można byłoby ubrać do każdego outfitu.

Na szczęście szybko to zauważymy i można od razu pójść na zakupy i najzwyczajniej w świecie wybrać porządne obuwie, które będzie można włożyć i do eleganckiej sukienki, ale i do jeansów i swetra. Bo jasne jest, że są również buty, które ubiera się od wielkiego dzwonu, ale jest tak również z ciuchami.