Odkryj styl boho

Boho-chic od wielu lat namiętnie podbija wybiegi najbardziej sławnych domów mody oraz ulice wielkich miast. Do najbardziej zagorzałych amatorek tego stylu można zaliczyć Kate Moss, Sienę Miller, siostry Olsen oraz znaną dziennikarkę Agnieszkę Szulim. Styl boho to w głównej mierze połączenie surferskiego luzu z bezwzględnym brakiem konwenansów. Mnogość kolorów, sięgające do kostek sukienki, falbaniaste spódnice, futrzane kamizelki oraz dużo biżuterii – wszystko to jest definicją tego ultra kobiecego stylu.

koraliki boho

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Boho cechuje się pomysłowością oraz umiejętnością łączenia pozornie niepasujących do siebie części garderoby. To przede wszystkim kreatywność, dzięki której powstają fantastyczne kreacje. Mimo, iż stylizacje wyglądają tak, jakby każdy element garderoby dobrany był przypadkowo – styl jest bardzo spójny. Prawdziwe fanki stylu boho wiedzą jak zestawić poszczególne detale tak, aby otrzymać niebanalną całość. Gdyż to właśnie detale są w stylu boho najważniejsze. Te małe „drobiazgi” nadają charakteru stylizacji.Zwłaszcza biżuteria – kolorowe naszyjniki, duże pierścionki z kamieniami, kaskadowe kolczyki czy bransoletki, które możemy ze sobą łączyć na wiele różnych sposobów. Wystarczy więc do nijakich jeansów i prostej bluzki założyć ciekawy naszyjnik czy długie kolczyki, a uzyskamy oszałamiający look w stylu boho.

koraliki i rzemienie

Autor: Olga Kruglova
Źródło: http://www.flickr.com

Jako że boho lubi naturę – biżuteria stylizowana jest na ręcznie robioną i często łączy w sobie drewno, koraliki ceramiczne (sprawdź tą stronę), kolorowe piórka, rzemienie.

Niepowtarzalna, własnoręcznie wykonana biżuteria jest wyjątkowa. Również jak jej właścicielka. Jeżeli więc chcemy sprawdzić swoje artystyczne zapędy, niezbędne akcesoria kupimy w e-sklepach. Musimy jedynie wystukać w wyszukiwarce frazę: koraliki sklep, a oczaruje nas bogactwo wzorów i kolorów (zobacz koraliki w sklepie). Obecnie, w internecie krążą filmy na temat robienia kolczyków, bransoletek i innych błyskotek. Spróbujmy stworzyć biżuterię według własnego projektu, a przekonamy się, że nie ma w tym nic trudnego.