Obrączki – jak, gzie oraz kiedy ich szukać?

Szukasz obrączek? Zobacz, jak wybrać te idealne!
Jeśli wielkimi krokami zbliża się dzień Twojego ślubu, bez wątpienia jest to odpowiedni moment, żeby zacząć rozglądać się za obrączkami.

To niezwykle ważny element praktycznie każdej uroczystości ślubu, a równocześnie wybór, który wymaga wielkiego przemyślenia – przecież będziecie nosić wybrane teraz obrączki praktycznie przez cale życie. Dlatego niezwykle ważne jest dokonanie właściwego wyboru, w czym teraz Ci pomożemy!
Kiedy rozglądać się za obrączkami?

Ważne, aby w dniu Waszego ślubu obrączki pasowały doskonale. Dlatego też praktycznie każdy jubiler (tutaj) doradzi Ci, żeby nie kupować ich za wcześnie – ma to wielkie znaczenie szczególnie w przypadku Panien młodych, które planują jeszcze schudnąć przed ślubem – pamiętaj, iż wówczas może Ci się zmieniać rozmiar palca! Jeżeli pragniesz, żeby obrączki były idealne, wówczas zdecydowanie najlepiej zamówić je około dwóch miesięcy przed ślubem. Pamiętaj także, że u większości ludzi palce powiększają się trochę latem, kiedy puchną – dlatego niewątpliwie najlepiej zamawiać obrączki jesienią czy wiosną. Jeżeli kupujesz je latem, muszą być nieco ciasne, a jeżeli zamawiasz je zimą – wówczas zdecyduj się na nieco luźniejsze.
Dziecko

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
Czym konkretnie jest ta soczewka?
Jeżeli zaczniesz mierzyć obrączki, wówczas szybko spotkasz się z pojęciem obrączek z soczewkami. Czym właściwie jest ta soczewka i czy koniecznie Twoje obrączki powinny ją mieć? Właściwie każdy jubiler oczywiście powie Ci, że soczewka zazwyczaj się przydaje i dobrze ją mieć.

Soczewka to część obrączki, który ułatwia jej zdejmowanie kiedy palec staje się nieco opuchnięty. Zdarza się to zazwyczaj w lecie, a także w czasie ciąży, więc wybór obrączki z soczewką rekomendowany jest przez jubilera zwłaszcza kobietom.