Obowiązujące trendy to dość niebezpieczny wątek

Kim jest modna pani? W jaki sposób powinniśmy ją zdefiniować? Czy jest to osoba, która podąża za nowinkami mody czy wręcz przeciwnie, ma swój styl i nie sugeruje się zdaniem pozostałych. Trudno powiedzieć, ponieważ w tym momencie już wybiegamy dalej i z pojęcia stylu przenosimy się do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego modna kobieta powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych kompromisów?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, które odziane są w dziwaczne stroje. Jest to modne i rewolucyjne, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

zwykła kobieta w takiej kreacji chodzi po ulicy? Raczej nie. Jak już spotykamy tego typu kreacje na galach celebrytów, na przykład, podczas rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej natomiast strony mamy bardzo wiele pań, dziewczyn, które ubierają się modnie, kolorowo, we własnym stylu, lecz wszystko to jest w normach określonej kulturowej normy. Pojmujemy przez to odzież w zgodzie z panującymi trendami, a także zgodnie z filozofią dobrego dzisiejszego, promowanego przez media, stroju. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (poncho damskie), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne sweterki dla kobiet).

Jak to wszystko odczytać? Czy przyjąć dyktat rozsądnych politycznie twórców mody, którzy prezentują jak ów człek powinien wyglądać, czy może zdecydować się na szaleństwo i odziać się tak, że każdy będzie się za nami oglądał. Pierwszy, jak i następny sposób ma swoje wady i plusy. Z jednej strony obserwujemy osobę odzianą, jak setki pozostałych, a co najlepsze ta persona myśli, iż jest stylowa i wyjątkowa.

A taka jest realność, że wygląda się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z innej strony mamy osobę, która poszukuje dla siebie niespotykane ciuchy, wymyśla kreacje, aby być jak w najwyższym stopniu oryginalna, ale dochodzi do ściany, bo zdaje sobie sprawę, że jeśli chce naprawdę czymś zaskoczyć, to musi zacząć zdumiewać.

Pamiętaj, że nasze linki (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/say-yes-to-the-colours) prowadzą wyłącznie do najbardziej interesujących stron, na których wyszukasz wyłącznie przydatne wiadomości.

Ale czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Tak już jest, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i miast porywać swoim stylem staniemy się pośmiewiskiem. Tego typu granica odstrasza większą ilość pań, dlatego także zostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.